ستاد مقابله با تحریم ممنوعیت واردات کالاهای تولید داخل را به وزارت صمت سپرد

به گزارش مجله نماشو، یکی از سیاست هایی که وزارت صنعت و معدن و تجارت در سال جهش تولید بر عهده دارد افزایش میزان داخلی سازی کالاهای وارداتی است که این میزان در یک سال اخیر به بیش از یک و نیم میلیارد دلار رسیده است.

ستاد مقابله با تحریم ممنوعیت واردات کالاهای تولید داخل را به وزارت صمت سپرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران، ستاد مقابله با تحریم در آخرین مصوبه خود اختیار ممنوعیت یا محدودیت ثبت سفارش یا واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود را به وزارت صمت داد. این درحالی است که تا به امروز وزارت صمت می توانست بر روی کالاهای اساسی محدودیت یا ممنوعیت ایجاد کند.

یکی از سیاست هایی که وزارت صنعت و معدن و تجارت در سال جهش تولید بر عهده دارد افزایش میزان داخلی سازی کالاهای وارداتی است که این میزان در یک سال اخیر به بیش از یک و نیم میلیارد دلار رسیده است.

همچنین از سال 97 سیاست ممنوعیت واردات برخی از کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود هم صادر شد. لوازم خانگی یکی از بخش هایی بود که واردات چند کالای بزرگ آن مانند یخچال فریزر و تلویزیون ممنوع شده بود. همچنین موجب شد تا تولید در این بخش رونق بگیرد و در سال 98 برخی از تولیدات داخلی در این بخش صادر هم شده است. حتی برخی از برندهای داخلی با ایجاد ظرفیت های تولیدی در برخی از کشورها از جمله عراق اقدام به توسعه صادرات نیز کرده اند.

به نظر می رسد در بسیاری از بخش های صنعتی و غیر صنعتی کنترل و ممنوعیت واردات موجب رونق تولید در آن بخش می شود، تجربه چند بخش صنعتی و کشاورزی موید این موضوع است.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3717

به "ستاد مقابله با تحریم ممنوعیت واردات کالاهای تولید داخل را به وزارت صمت سپرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد مقابله با تحریم ممنوعیت واردات کالاهای تولید داخل را به وزارت صمت سپرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید