سراب های نهاوند دارای ظرفیت گردشگری ملی هستند

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، حسن بهرام نیا در مراسم بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور از اماکن تفریحی، تاریخی و مذهبی نهاوند، گفت: شهرستان نهاوند دارای 13 سراب طبیعی است.

سراب های نهاوند دارای ظرفیت گردشگری ملی هستند

وی ادامه داد: از این تعداد سراب که سالانه بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان داخلی و خارجی را پذیرا است، 3 سراب گیان، گاماسیاب و فارسبان به جهت پوشش گیاهی و جنگلی بودن دارای ظرفیت گردشگری ملی هستند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درآمد این سه سراب هدف نهاوند کفاف هزینه های جاری خود را نمی دهد، گفت: از رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تقاضا داریم به صورت سالانه مبلغی را برای توسعه و تجهیز سراب های نهاوند در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه درگذشته در بحث توسعه و فضاسازی در سراب های نهاوند اقدامی صورت نگرفته است، گفت: خوشبختانه طی سال های اخیر با توجه به سیاست دولت در بحث توسعه صنعت گردشگری اقدامات خوبی صورت گرفته اما با توجه به پتانسیل موجود در شهرستان کافی نیست.

بهرام نیا با اشاره به مقبره شیخ ابوالعباس نهاوندی که ظرفیت مغفول مانده ای است و همچنین عملیات کاوش معبد لائودیسه، گفت: به حمدالله با مساعدت رئیس سازمان میراث فرهنگی برای این مهم مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی بابیان اینکه مردم منطقه دوخواهران نهاوند با توجه به بحث کاوش معبد لائودیسه در تنگنا هستند و باید این مهم هرچه سریع تر به نتیجه برسد، گفت: در این سفر برای معبد لائودیسه و شروع فصل چهارم کاوش در این منطقه ملکی در محدوده به تملک درآمده و در آینده ای نزدیک به توجه به در نظر دریافت اعتبار 300 میلیون تومانی برای کاوش این مهم عملیاتی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2697

به "سراب های نهاوند دارای ظرفیت گردشگری ملی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سراب های نهاوند دارای ظرفیت گردشگری ملی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید