شناسایی واحدهای به کارگیرنده اتباع غیرمجاز در دستور کار قرار گیرد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، فتح الله حقیقی روز شنبه در نشست کمیته ساماندهی اتباع خارجی استان مرکزی در اراک گفت: بایستی وضعیت و آمار مربوط به اشتغال اتباع خارجی در استان مرکزی احصا شود و واحدهایی که اتباع غیرمجاز را به کار گرفته اند، نیز معین شوند.

شناسایی واحدهای به کارگیرنده اتباع غیرمجاز در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه نمود: قطعا موضوع اشتغال اتباع غیرمجاز مساله مهمی است که باید به آن بپردازیم چراکه وجود و اشتغال این افراد از جنبه های مختلف و متعددی برای جامعه ما آثار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نامطلوب به دنبال دارد.

حقیقی بیان نمود: در شرایطی که بایستی برای اشتغال جوانان کشور برنامه ریزی و اقدام جدی صورت پذیرد، موضوع رسیدگی به اشتغال اتباع غیرمجاز و ساماندهی این مساله از اهمیت بسیار برخوردار است و همچنین این مهم از لحاظ تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: در این زمینه می طلبد که در شهرستان های استان، فرمانداران پیگیری و اقدام مطلوب را به انجام برسانند و از این موضوع غفلت نگردد.

وی توضیح داد: در حال حاضر تعامل و هم افزایی مطلوبی میان دستگاه های اجرایی عضو ستاد ساماندهی اتباع خارجی در استان مرکزی برقرار است و این مساله در راستای ساماندهی اتباع می تواند راهگشا و کارساز باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اردوگاه اتباع غیرمجاز اراک ادامه داد: سعی بر آن است که حتی الامکان مسائل این اردوگاه اتباع خارجی برطرف گردد و پیگیر این مساله هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2813

به "شناسایی واحدهای به کارگیرنده اتباع غیرمجاز در دستور کار قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی واحدهای به کارگیرنده اتباع غیرمجاز در دستور کار قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید