شوک بگیر، لاغر شو

به گزارش مجله نماشو، اگر همین روزها به خانه بخت می روید یا به یک عروسی دعوت شده اید با یک رژیم تک نسخه ای می توانید چربی های اضافه را در 10 روز آب کنیداگر روی ترازو رفتید و با تماشا درجه آن چشمانتان مثل توپ تخم مرغی گرد شدند، یعنی اینکه اضافه وزن به سراغ شما هم آمده! یک ماه گذشته لابد به خیال اینکه در طول روز

شوک بگیر، لاغر شو

شوک بگیر، لاغر شو

نویسندگان: پرنیان سلطانی

شیوا فرجی

اگر همین روزها به خانه بخت می روید یا به یک عروسی دعوت شده اید با یک رژیم تک نسخه ای می توانید چربی های اضافه را در 10 روز آب کنید

اگر روی ترازو رفتید و با تماشا درجه آن چشمانتان مثل توپ تخم مرغی گرد شدند، یعنی اینکه اضافه وزن به سراغ شما هم آمده! یک ماه گذشته لابد به خیال اینکه در طول روز گرسنه بودید، توقع داشتید که الان حسابی وزن کم نموده باشید، اما زهی خیال الکی! یادتان باشد بدن انسان کاملاً هوشمند است. هرچه کمتر غذا بخورید، کمتر مصرف می نماید! تازه خودتان هم در این یک ماه از ساعت هشت تا 12 شب که بدترین ساعات برای خوردن هستند هرچه دم دستتان آمده را به سمت معده فلک زده روانه نموده اید و به خیال اینکه قند خونتان پایین آمده، بیشتر از روزهای عادی مواد قندی مصرف نموده اید. ما در این مقاله یک رژیم آسان و سریع به شما پیشنهاد می دهیم تا اندامی متناسب پیدا کنید.

رژیم ده روزه

نکش و لاغرم کن!

برترین راه برای کاهش اضافه وزن این است که تمام میان وعده ها و چاشنی هایتان را حذف کنید. از شیرینی و شربت بگیرید تا سس و دلستر و نوشابه. در وعده شام هم کلاً بی خیال غذاهای برنجی بشوید. در کنار این رعایت های غذایی، باید فعالیت های جسمی تان را هم زیاد کنید. زمین به آسمان رسید، آسمان به زمین رسید، باید روزی نیم ساعت پیاده روی کنید. اما اگر می خواهید خیلی زودتر از اینها به نتیجه برسید، باید به رژیم غذایی کوتاه مدت رو بیاورید. این رژیم غذایی کوتاه مدت یاریتان می نماید تا در عرض یک هفته تا ده روز به صورت کاملاً اصولی چند کیلو وزن کم کنید:

صبحانه

نام صبحانه رویش است. باید صبح خورده گردد، نه لنگ ظهر!

2 عدد تخم مرغ آب پز

قهوه یا چای

1 عدد سیب

حواستان باشد که تخم مرغ ها را حتماً با زرده بخورید. اگر کلسترول دارید، یعنی بیمار هستید، اصلاً نباید این رژیم را بگیرید. فکر نکنید که می توانید به راحتی زرده های تخم مرغ را نخورید و آب از آب تکان نخورد! در این رژیم روی چربی زرده ها حساب شده.

از خودتان ابتکار به خرج ندهید و به جای سیب، میوه های دیگر را جایگزین نکنید. سیب خاصیتی آنتی باکتریال دارد و در مقابل بیماری ها بیمه تان می نماید. تازه حسابی سر حال و شادابتان می نماید و باعث می گردد تا خود ظهر انرژی داشته باشید.

ناهار

درست است که گرسنه هستید، اما خودتان را کنترل کنید و تا مرز انفجار نخورید! ناسلامتی می خواهید لاغر شوید.

گوشت قرمز یا ماهی کبابی یا آب پز

سالاد فصل بدون مایونز

1/2 لیوان آب کرفس

سالاد فصل یعنی سالادی که در آن همه سبزی های آن فصل پیدا گردد؛ مثلاً الان که در فصل تابستان هستیم، سالادتان باید متشکل از خیار، گوجه، کاهو، کلم، قارچ و ذرت باشد.

اینکه در این رژیم، سالاد به مقدار کافی گنجانده شده، حتماً حکمتی دارد. معمولاً رژیم دارها بعد از مدتی دچار بیماری یبوست می شوند اما با گرفتن این رژیم که کلی سبزی و میوه جات دارد، عمراً اگر این بیماری به سراغ شما بیاید.

به جای آب کرفس نمی توانید کرفس بخورید. اولاً اینکه اگر بخواهید آن همه کرفس بخورید، نفخ می کنید! دوماً اینکه خود کرفس فیبر دارد و در این رژیم این فیبر محسوب نشده است. وقتی آب کرفس را می گیرید، در بافت آن شکست انجام می گردد و فیبرش را از دست می دهد و این دقیقاً همان چیزی است که برای گرفتن رژیم به آن احتیاج داریم.

شام

از قدیم گفته اند شام را به دشمنت بده! اما شما عجالتاً تا زمانی که رژیم دارید، این توصیه را جدی نگیرید و از وعده شامتان نگذرید.

گوشت قرمز یا ماهی یا مرغ (کبابی یا آب پز)

سبزیجات تازه و جوانه ها

چای یا قهوه

لیموترش تازه

تعادل بین گوشت ها را رعایت کنید. اگر برای ناهار گوشت قرمز می خورید، سعی کنید برای شام ماهی یا مرغ بخورید. یا اگر یک شب گوشت قرمز می خورید، یک شب مرغ، شب سوم حتماً ماهی بخورید، اگر ماهی دوست ندارید، نمی گردد آن را از برنامه غذایی تان حذف کنید. الکی که نیست! روی امگا3 ماهی هم حساب شده.

برخی از آدم ها را دیده اید که بعد از تمام شدن رژیمشان علاوه بر لاغر شدن از ریخت و قیافه هم افتاده اند؟ علتش این است که پروتئین در این رژیم ها کم است و بدن مجبور می گردد از عضلاتش هم استفاده کند تا سرپا بمانید. اما این رژیم به علت داشتن پروتئین کافی که به وسیله گوشت، مرغ و تخم مرغ به دست می آورید، باعث می گردد که فقط چربی تان بسوزد ولی برای عضله تان اتفاقی نیفتد.

بهتر است برای سبزیجات تازه تان، از سبزیجات رنگی بهره ببرید؛ مثل گوجه، هویج، فلفل دلمه ای و ...

میان وعده

اگر توقع دارید زمانی که رژیم می گیرید، آب توی دلتان تکان نخورد و گرسنه نشوید، یعنی یا برای لاغر شدن خیلی مصمم نیستید یا کلاً تعریف درستی از رژیم ندارید! سلامتی و زیبایی حق افرادی است که اراده بهتر و قوی تری دارند. همین یک میان وعده را بخورید و شکر خدا را کنید. این میان وعده را یا در فاصله صبحانه یا ناهار بخورید، یا در فاصله ناهار تا شام.

1 لیوان آب گوجه فرنگی یا

شیر کم چرب یا

یک عدد موز کوچک

به همان علتی که قرار شد کرفس را جانشین آب کرفس نکنید، نمی توانید به جای آب گوجه فرنگی هم خود گوجه را بخورید.

گوجه فرنگی حاوی ویتامین های A, B, C، پتاسیم، کلسیم، فسفر و آهن است و باعث می گردد هم انرژی بدنتان تأمین گردد و هم سیستم های ایمنی تان تضعیف نشوند. بنابراین وقتی رژیم می گیرید با کوچک ترین چیزی کارتان به دکتر و سرم و آمپول نمی رسد!

به جای موز هم میوه دیگری را جایگزین نکنید. موز 422 گرم پتاسیم دارد که هم به انقباض ماهیچه ای یاری می نماید و هم سوخت و ساز بدنتان را افزایش می دهد. درست مثل این است که در حال ورزش کردن هستید!

هشدار

نام این رژیم، رژیم شوک است و با گرفتن آن روزانه فقط 1000 کالری به بدنتان می رسد. این رژیم در دهه 30 و بین هنرپیشه های هالیوودی خیلی پرطرفدار بود. چون در مدت زمانی کوتاه، حسابی باربی می شدند!

این رژیم فقط مخصوص 7 تا 10 روز است. تحت هیچ شرایطی بیشتر از این نگیرید که خونتان پای خودتان است!

همراه کردن این رژیم با ورزش الزامی است. اگر حس پیاده روی روزانه ندارید، دنبال نتیجه درست و حسابی هم نباشید.

در این رژیم فقط نوع غذاهایی که باید بخورید معین شده است. میزانش دست خودتان است. فقط یادتان باشد که قرار نیست خودتان را گول بزنید. قرار است لاغر شوید، پس فقط به مقدار ای بخورید که سیر شوید نه بیشتر.

یادتان باشد که مواد غذایی این رژیم را باید بدون نان بخورید!

شما بگیرید

برای گرفتن این رژیم باید محدود سنی تان بین 18 تا 40 سال باشد وکاملا سالم باشید.BMI تان هم باید در حد اضافه وزن باشد، نه بیشتر.

شما نگیرید

اگر سنتان درمحدوده 18 تا 40 سال نیست اگر خانمی باردار یا شیرده هسیتد واگر به صورت حرفه ای ورزش می کنید. اگر کار فکری شدیدی دارید و اگر بیمار هستید و دارو می خورید. حتی اگر درحد یک آنتی بیوتیک ساده هم باشد. دور این رژیم غذایی را خط بکشید وبه سراغ یک متخصص تغذیه بروید.

منبع:همشهری جوان، شماره 227.

منبع: راسخون
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2293

به "شوک بگیر، لاغر شو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک بگیر، لاغر شو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید