فراخوان پذیرش استعداد های درخشان دانشگاه فردوسی اعلام شد

به گزارش مجله نماشو، دانشگاه فردوسی مشهد به استناد آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، برای سال تحصیلی 1400-1399 به وسیله آزمون سراسری دانشجو می پذیرد.

فراخوان پذیرش استعداد های درخشان دانشگاه فردوسی اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، دانشگاه فردوسی مشهد به استناد آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، برای سال تحصیلی 1400-1399 از بین دانشجویان کارشناسی ورودی 1395 که جزو 15 درصد برتر میانگین معدل دانشجویان هم ورودی و هم رشته در دانشگاه فردوسی یا از دانشگاه های مشمول این فراخوان در کلیه رشته هایی که به وسیله آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد.به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه، دانشجو می پذیرد و در این راستا، سامانه ثبت تا 10 بهمن ماه جهت ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک، فعال است.

بنابراین گزارش، حداقل شرایط لازم برای ارائه درخواست، به این توضیح است؛ دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول و دوم سال تحصیلی 96-1395 که تا انتها شش نیمسال، با گذراندن حداقل سه چهارم واحد های درسی خود، به لحاظ میانگین معدل کل، جز 15 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

دانش آموختگان ورودی بهمن 1394 به شرط دانش آموختگی در 8 نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای، با 15 درصد برتر دانشجویان حائز شرایط، تکمیل نگردد، صرفا تقاضای دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، با میانگین معدل کل ده درصد برتر بعدی، در انتها شش نیمسال (25 درصد برتر)، در صورت دارا بودن سایر شرایط آنالیز می گردد.

متقاضی باید حداکثر تا 1399/6/31 و طی 8 نیمسال دانش آموخته گردد. درخواست متقاضیان ورودی 1396 که در 6 نیمسال تحصیلی دانش آموخته می شوند و به لحاظ میانگین معدل کل در مقایسه با میانگین کل 8 نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جز 15 درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل آنالیز است. لازم است داوطلبان مشمول این تبصره، در فراخوان ثبت نام نمایند.

تقاضای برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامـه درسـی آن ها طبـق مصـوبه شورای عالـی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته، 9 نیمسال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل آنالیز است.

پذیرش دانشجویان غیر ایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه های خارج از ایران اخذ کرده اند، به وسیله این فراخوان امکان پذیر نیست.

گفتنی است ، متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به سایت www.um.ac.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3996

به "فراخوان پذیرش استعداد های درخشان دانشگاه فردوسی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان پذیرش استعداد های درخشان دانشگاه فردوسی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید