قیاسی و شعبانی یک گام تا شکستن طلسم کشتی ایران!

به گزارش مجله نماشو، نمایندگان اوزان 65 و 97 کیلوگرم ایران با برتری برابر رقبای خود راهی دیدار نیمه نهایی کشتی ازاد زیر 23 سال قهرمانی دنیا در رومانی شدند تا در آستانه شکستن طلسم کشتی ایران و راهیابی به فینال باشند.

قیاسی و شعبانی یک گام تا شکستن طلسم کشتی ایران!

به گزارش خبرنگاران، در ادامه رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی دنیا 2018 که در بخارست رومانی در جریان است، مرتضی قیاسی نماینده وزن 65 کیلوگرم ایران در مرحله یک چهارم نهایی برابر کولتون مک کریستال از آمریکا در همان تایم نخست و با نتیجه قاطع 10 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد و برای رسیدن به فینال باید امشب(جمعه) از سد ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک 2016 ریو از ژاپن بگذرد.

قیاسی پیش از این در دور نخست برابر کاراپتیان از ارمنستان با نتیجه 11 بر صفر به برتری رسید.وی در دومین مبارزه و در مرحله یک هشتم نهایی نیز الیاس ژومای از قزاقستان را 5 بر صفر برد و راهی یک چهارم نهایی شد.

در وزن 97 کیلوگرم نیز علی شعبانی در یک چهارم نهایی برابر اریک تیل از آلمان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد.وی برای رسیدن به فینال باید از سد گیوی ماتچراشویلی از گرجستان بگذرد.

شعبانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس در دور دوم به مصاف سیمونه ایناتونی از ایتالیا رفت و با نتیجه 11 بر صفر حریف خود را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد.

قیاسی و شعبانی در حالی تنها یک گام تا رسیدن به فینال قهرمانی دنیا فاصله دارند که تاکنون ایران نتوانسته در جریان رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان دنیا که به تازگی در مجارستان برگزار گردید و همچنین رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی دنیا که جمعا در 30 وزن برگزار گردید هیچ فینالیستی داشته باشد و این 2 کشتی گیر در آستانه شکستن این طلسم برای کشتی ایران هستند.

نتایج دیگر آزادکاران ایران در 5 وزن نخست این رقابت ها نیز به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علی رضا سرلک پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف توشه هیرو هاسگاوا از ژاپن رفت و در خاتمه با نتیجه نزدیک 2 بر یک باخت.سرلک برای راهیابی به گروه بازنده ها و کوشش برای رسیدن به مدال برنز باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن 70 کیلوگرم نیما اشفاقی در دور اول مقابل گورگ میخیان از ارمنستان با ارائه نمایشی ضعیف با نتیجه 8 بر 2 باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنستانی در دور بعد، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 79 کیلوگرم که 22 نفر حضور دارند؛ مجتبی اصغری پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف یاماساکی از ژاپن رفت و در خاتمه با نتیجه 3 بر 3 باخت.اصغری برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز کوشش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد،در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2902

به "قیاسی و شعبانی یک گام تا شکستن طلسم کشتی ایران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیاسی و شعبانی یک گام تا شکستن طلسم کشتی ایران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید