نظارت افسران اماراتی بر شکنجه در زندان های سری مأرب یمن

به گزارش مجله نماشو، استاندار مأرب، نظارت افسران اماراتی و سعودی بر شکنجه یمنی های در زندان های سری این استان را تایید کرد.

نظارت افسران اماراتی بر شکنجه در زندان های سری مأرب یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرتیپ علی محمد طعیمان استاندار مأرب یمن گزارش های موجود درباره نظارت افسران اماراتی و سعودی بر شکنجه زندانیان در زندان های سری در این استان را تایید کرد.

وی اضافه نمود: مزدوران دشمن متجاوز به یمن، اقدام به شکنجه و قتل سه اسیر در یکی از زندان های سری در این استان نموده اند که تحت اداره افسران اشغالگر یمن است.

به نوشته تعز نیوز، استاندار مأرب واقع در شمال شرق صنعاء تاکید نمود که مزدوران دشمن در این استان، بیش از هزار نفر را ربوده اند که اغلب آنها دانشجو، بیمار و مسافرانی هستند که در جاده ها ربوده شده اند و در زندان های اشغالگران با آنها وحشیانه برخورد می گردد.

بسته بودن فرودگاه صنعا به معضلی برای یمنی ها تبدیل شده و نیروهای وابسته به اشغالگران سعودی و اماراتی، مسافران در جهت اصلی استان مأرب را بدون هیچ اتهامی بازداشت می نمایند.

مهرماه پیش، وبگاه خبری الجهته یمن اطلاع داد، سه اسیر از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تحت شکنجه مزدوران ائتلاف سعودی در یک زندان سری شهر مأرب کشته شدند و مزدوران سعودی حاضر به تحویل پیکرهای این افراد نیستند.(جزئیات بیشتر)

بخشی از استان مأرب همچنان تحت کنترل ائتلاف سعودی و آنچه دولت منصور هادی خوانده می گردد، است.

زندان های مخفی حزب الاصلاح یمن در مأرب که گفته شده در آن از انواع روش های شکنجه و ارعاب علیه بازداشتی ها استفاده می گردد، صدای دولت نجات ملی یمن را نیز چندی پیش درآورد و ضیف الله الشامی سخنگوی دولت نجات ملی یمن گفت: فجایعی که از زندان های شهر مأرب شنیده می گردد لرزه بر اندام انسان می اندازد و آنچه پنهان است، بزرگ تر است. امروز و با تبانی سازمان ملل، با ربوده شدگان در مأرب تجارت می گردد و گروهک های حزب تکفیری الاصلاح این ربوده شدگان را می فروشند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4037

به "نظارت افسران اماراتی بر شکنجه در زندان های سری مأرب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت افسران اماراتی بر شکنجه در زندان های سری مأرب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید