نوشیدن عصاره میوه های آبدار در زمان سردرد مفید است

به گزارش مجله نماشو، آنا/رایحه های طبیعی و میوه های آبدار و حتی آب می توانند دردهای مربوط به سر را کاهش دهند.

نوشیدن عصاره میوه های آبدار در زمان سردرد مفید است

در طب سنتی-ایرانی سردرد به 24 دسته تقسیم می گردد و حکمای قدیم که به آن انواع سردردها صُداع هم می گفته اند، دلیل بروز آن را به انواع مزاج ربط داده اند. آن ها بر این باور بودند که غلبه مزاج های صفرا، دم و سودا می تواند عامل بروز سردردها گردد.

حکمای قدیم انواع دیگری از سردردها را شایع می دانستند، آن ها به سردردهائی مانند سردرد مِعدّی، رحمی، کبدی و روده ای (یا کولیت) اشاره داشته اند. امروزه پزشکان همه آن ها را میگرن می نامند اما به نظر می آید که اطبای قدیم دلیل های متفاوتی برای آن ها قائل بودند، بنابراین می گردد آن ها را بیماری هایی غیر یکسان دانست. برای این ادعا دلایلی هم وجود دارد، بطور مثال بخش مهمی از سردردهایی را که جامعه زنان از آن رنج می برند، سردردهای رحمی است که با تقسیم بندی سردردها در اشاره های حکمای قدیم منطبق تر است.

پیشنهادات طب سنتی

ترکیباتی که زنجبیل و لیمو عاملی در خود دارند می تواند این خاصیت را داشته باشد که التهاب های بدن را کاهش دهد. البته باز همه چیز بستگی دارد به این که شرایط جسمانی فرد چگونه است. اما گفته می گردد که لیمو از التهاب هایی جلوگیری می نماید که در رگ های مغز بوجود می آیند و می توانند عاملی برای سکته های مغزی باشند. بنابراین؛ برای استفاده از لیمو برای تسکین سردرد باید؛

- آب یک عدد لیمو را با سه قاشق چای خوری زنجبیل ترکیب کنید

- بعد این ترکیب باید جوشانده گردد، بعد باید دمای آن با اتاق یکی گردد.

اکنون این ماده را باید نوشید اما یکباره نوشیدن آن می تواند به بدن آسیب وارد کند، پس پیشنهادی که متخصصین طب سنتی می دهند این است که این محلول را جرعه جرعه و با کمی فاصله انداختن میان جرعه ها بنوشیم.

بادام

بادام خواص استثنایی و متنوعی دارد تا آنجائیکه بسیاری از متخصصین طب سنتی و حتی بعضی از پزشکان طب رایج می گویند که بادام را می توانیم جایگزینی برای داروهای سردرد بدانیم. چرا که ماده تسکین بخش سالیسین در آن وجود دارد. زیرا سالیسین می تواند درد و التهاب عضلات را کاهش دهد.

روغن لاوندر

حتی بوی روغن لاوندر می تواند سردردها را تسکین دهد. ماساژ با این روغن در فضایی آرامش بخش و استشمام رایحه آن در حمام بسیار بر دردهای اعصاب و میگرن ها موثر است. از نظر پزشکان رایحه این روغن بر بروز علائم میگرن اثرگذار است. بنبراین؛

- سه قطره از روغن لاوندر را در یک کاسه آب بچکانید.

- پس از آن، بگذارید این ترکیب بر روی آتش قرار بگیرد و پس از آن که جوشید اجازه بدهید تا 10 دقیقه جوشیدنش ادامه پیدا کند.

این محلول برای آن است که با آن بخور گرفته گردد، پس برای مدت طولانی در داخل کاسه استشمام کنید، در حالی که محیط بدن خود را با لحاف پیچانده اید. روغن اوکالیپتوس و بابونه هم همین خاصیت را دارند.

نوشیدن

بعلاوه، نوشیدن مایعات، بویژه آب، آبمیوه های رقیق و خنک، میوه های آبدار مانند هندوانه یا طالبی، یا حتی خوردن خیار و کرفس، برای کاهش دردهای میگرنی مفید است. استفاده از دارچین در غذا هم مفید است.

منبع: همگردی
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2318

به "نوشیدن عصاره میوه های آبدار در زمان سردرد مفید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدن عصاره میوه های آبدار در زمان سردرد مفید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید