واردات 10 میلیون دلاری لوازم التحریر در 5 ماه

به گزارش مجله نماشو، 1330 تن لوازم التحریر در پنج ماهه نخست امسال به ارزش بیش از 9.5 میلیون دلار به ایران وارد گردیده است.

واردات 10 میلیون دلاری لوازم التحریر در 5 ماه

به گزارش خبرنگاران، بر اساس ادعای گمرک ایران، مشکل اتحادیه واردنمایندگان لوازم التحریر حل گردیده و روند واردات عادی است.

در روزهای اخیر موضوعاتی از سوی مسئولان اتحادیه لوازم التحریر در خصوص پرداخت ما به التفاوت ارزی مطرح شد که گفته می گردد این موضوع خیلی زود با مصوبه جدید هیات وزیران حل گردیده و برخی موارد از لیست های ما به التفاوت حذف گردیده و باقی آن ها نیز به بانک ها محول گردیده که با اخذ تعهد اقدام نمایند.

بر اساس آنچه که مطرح گردیده است، طی هفته های گذشته در یک مقطع، توقف کوتاهی در زمینه واردات لوازم التحریر به ایران ایجاد شد که به نظر می رسد خیلی زود این مشکل با مصوبه جدید هیات وزیران حل شد.

گمرک ایران مدعی گردیده است که در واکنش به موضوعات مطرح گردیده، از سوی گمرک با اتحادیه تماس گرفته شد و تعیین شد، مشکل، کد رهگیری بانک و ما به التفاوت بوده که خوشبختانه حل گردیده است.

براساس آمار گمرک ایران، در پنج ماه نخست امسال 1330 تن انواع نوشت افزار و مواد اولیه آن به ارزش 9 میلیون و 517 هزار دلار وارد کشور گردیده که با توجه به ممنوعیت واردات برخی کالاهای نهایی نوشت افزار شاهد افزایش واردات مواد اولیه این کالاها از طریق گمرکات به کشور نیز بوده ایم.

بر اساس این گزارش، واردات مواد اولیه نوشت افزار مشمول تخصیص ارز دولتی است و در گروه دوم کالایی واقع شده است. همچنین مواد اولیه این کالاها معاف از پرداخت ما به التفاوت ارز هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2469

به "واردات 10 میلیون دلاری لوازم التحریر در 5 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات 10 میلیون دلاری لوازم التحریر در 5 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید