وزارت نیرو 764 طرح برای استان قم پیش بینی نموده است

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح نیروگاه 6 مگاواتی در شهرک صنعتی شکوهیه قم در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در آینده ای نزدیک 13 پروژه صنعت برق و نیروگاه های مولد در استان قم به بهره برداری خواهد رسید و هم اکنون عملیات اجرایی 4 پروژه نیز شروع شده است.

وزارت نیرو 764 طرح برای استان قم پیش بینی نموده است

وی بیان داشت: 111 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های جدید برق قم مورد احتیاج است که برای این پروژه ها و طرح های آینده بخش برق قم، اعتباری بالغ بر 107 میلیارد تومان باید در نظر بگیریم.

وزیر نیرو مطرح کرد: طرح های وزارت نیرو در بخش های آب، برق و فاضلاب در استان قم به تعداد 764 پروژه است که برای تکمیل این تعداد 460 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در زمینه احداث نیروگاه های برق و همچنین سرمایه گذاری در بخش آب و فاضلاب از سیاست های دولت و وزارت نیرو است تا با اجرای این طرح ها احتیاجهای بخش صنعت و واحدهای تولیدی تامین گردد.

اردکانیان با انتقاد از مصرف نامناسب انرژی در کشور بیان داشت: اگر این روال ادامه پیدا کند هرچقدر که سرمایه گذار برای احداث نیروگاه جهت تامین برق مورد احتیاج به میدان بیایند باز نخواهد توانست احتیاجهای کشور را پاسخ دهند.

وزیر نیرو توضیح داد: هم اکنون کشور به 8 هزار مگاوات برق احتیاجمند است که احداث 26 نیروگاه برای تامین این میزان برق در حال اجرا است.

وی همچنین بیان داشت: هم اکنون سه هزار مگاوات در کشور کمبود برق داریم که برای جبران آن 11 برنامه مدیریتی تدوین و تهیه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2726

به "وزارت نیرو 764 طرح برای استان قم پیش بینی نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو 764 طرح برای استان قم پیش بینی نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید