پاریس فلج شد؛ اعتصاب در حمل و نقل عمومی عروس شهرهای دنیا

به گزارش مجله نماشو، باشگاه خبرنگاران نوشت: اعتصاب گسترده در پایتخت فرانسه سبب فلج شدن این شهر و حومه آن شد.

پاریس فلج شد؛ اعتصاب در حمل و نقل عمومی عروس شهرهای دنیا

اعتصاب گسترده در پاریس -پایتخت فرانسه- سبب فلج شدن این شهر و حومه آن در امروز آدینه شد.

بر اساس این گزارش، اتحادیه ها در حال اعتراض به اجرای اصلاحات مرتبط با حقوق بازنشستگی توسط دولت امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه هستند.

شرکت حمل و نقل عمومی پاریس موسوم به RATP اعلام نمود ده خط مترو تعطیل و در چندین خط دیگر به شدت اختلال ایجاد شده است و این بزرگترین اختلال در خط متروی پاریس از سال 2007 محسوب می گردد.

کارگران شرکت حمل و نقل عمومی پاریس از جمله کارگرانی هستند که قوانین کنونی به آن ها اجازه می دهد زودتر از دیگر شهروندان فرانسوی بازنشسته شوند و حقوق کامل بازنشستگی دریافت نمایند.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خواستار ایجاد اصلاحاتی کلی در نظام حقوق بازنشستگی در این کشور است و می گوید این تغییرات سبب عادلانه تر شدن نظام پرداخت حقوق بازنشستگی دولتی می گردد.

دولت فرانسه همچنین خواستار اجرای این قوانین برای همه بازنشستگان جدید است. مکرون وعده داده است سن بازنشستگی در این کشور همچنان 62 سال باقی خواهد ماند، اما اگر قوانین جدید اجرایی گردد، بازنشستگان در آینده ممکن است برای مدت زمان طولانی تری کار نمایند.

بر اساس گزارش دولت، متوسط حقوق بازنشستگی در فرانسه سال جاری 1400 یورو در ماه با کسر مالیات بود. انتظار نمی رود این اصلاحات تا قبل از بهار آینده توسط دولت، ارائه و در مجلس به بحث گذاشته گردد.

64231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 471

به "پاریس فلج شد؛ اعتصاب در حمل و نقل عمومی عروس شهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاریس فلج شد؛ اعتصاب در حمل و نقل عمومی عروس شهرهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید