پاییز به روایت نقاشی

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران : نقاشی از پاییز را در این مطلب مشاهده کنید.

پاییز به روایت نقاشی

پاییز فصل بازی با رنگ هاست. در این مطلب نقاشی های متفاوتی از پاییز را مشاهده می کنید.

به گزارش خبرنگاران، فصل رمانتیک پاییز این فرصت را به هنرمندان می دهد تا با خروج از خانه به ترسیم چشم انداز ها زیبایی از طبیعت پرداخته و با خیال خود آن تصاویر را زیباتر کنند.

در ادامه این گزارش به معرفی چند اثر هنری از چند هنرمند، در دوره های مختلف تاریخی پرداخته است که با هم می خوانیم:

در تابلوی زیر اثر رابرت اس دانکنسون ـ 1865، رنگ های زنده و روشن پاییزی جلب توجه می کند. این تابلو تصویری سحر انگیز و زیبا از پاییز را به نمایش گذاشته و نگاه رویایی نقاش به اطرافش را نشان می دهد.

هانس اندرسون بریندیکلد ـ 1902، تابلویی با موضوع پاییز دارد که بسیار واقع بینانه است. در آن زمان عکاسی به تازگی قراگیر شده و تصاویر دوربین ها در میان مردم محبوبیت زیادی داشتند از این رو نقاشان تلاش می کردند تا تابلو هایی شبیه به واقعیت و شبیه به تصاویر عکاسی شده بکشند.

مری کسات ـ1880، در تابلو زیر تصویر زنی را در میان طبیعت پاییز ترسیم کرده، اما نقش مدل که خواهر او لیدیا است، پررنگ تر از محیط اطرافش ترسیم شده و نقاش برای چشم نوازتر کردن نقاشی از رنگ های قرمز و نارنجی بیشتر استفاده کرده است. کسات اغلب زنان را در شرایط و اماکن مختلف به تصویر کشیده و در این نقاشی هم روی صورت مدل بیش از بدن او توجه کرده و هویت او را به عنوان یک زن بر بدنش رجحان داده است.

ونسان ون گوگ ـ 1889، تابلو درخت توت در پاییز را کمتر از یک سال قبل از مرگش و زمانی که در بیمارستان روانی بستری بود ترسیم کرده است. حرکت وحشی رنگ ها در این اثر نشان از حالات روحی نقاش در آن دوره دارد. او درخت توتی که در باغچه آسایشگاه بوده را ترسیم کرده است.

فریز امیل اوتون1906، در تابلو زیر نشانه های نقاشی های واقع گرایانه را رد کرده و اثری که ترسیم کرده در مقایسه با دیگر تابلو های پاییزی هنرمندان آرام و با جزییات نیست.

جورجیا اوکیف ـ1924، در تابلو برگ های پاییزی نمایی نزدیک و با جزییات از برگ های پاییزی را ترسیم کرده و اثری متفاوت از آثار قبل از خود و زمان خود خلق کرده است.

کریستی بلکورت ـ2015، در تابلو زیر بر عکس آثار گذشته که به انسان و درختان توجه داشتند، به ترسیم رابطه میان پرندگان و درختان پرداخته است. در زمان حال برخلاف دوره کلاسیک هر هنرمند ویژگی ها و اسلوب خاص خود را دارد و بلکورت در این نقاشی نمایی نزدیک از درختان را بدون اینکه به نقاشی های واقع گرایانه دوره قبل شبیه باشد ترسیم کرده است.

گوستاو کلیمت ـ1903، نقاش اتریشی، در این تابلو رنگ ها و مقدار های متفاوتی را از پاییز به نمایش گذاشته است؛ به طوری که تصویری سه بعدی از جنگل ترسیم شده است. برخلاف تصاویر تاریک و کلیشه ای از جنگل او تصویری پاییزی و روشن را برای جنگل انتخاب کرده است.

منبع: رکنا
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1927

به "پاییز به روایت نقاشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاییز به روایت نقاشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید