پوستر نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی رونمایی شد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری نمایشگاه، پوستر رسمی نخستین نمایش عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی براساس ایده ای از عکس پروفسور هانس دیتر کنپ (Hans Dieter Knapp) کارشناس جنگل های خزری از جمله جنگل های هیرکانی از کشور آلمان با طراحی مسعود مدرسی رونمایی شد.

پوستر نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی رونمایی شد

در نخستین نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی از میان آثار ارسالی، 23 قطعه عکس متعلق به جوانان ایرانی برای حضور در این رویداد ملی و فرهنگی انتخاب شده است.

اغلب آثار وجوه مختلف جنگل های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان های گیلان و مازندران و گلستان را نشان می دهند. عکاسان جوان در مجموع آثار ارسالی خود ویژگی های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوع گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه های گیاهی را به تصویر کشیده اند.

این نمایشگاه با اهداف ارتقای آگاهی های عمومی و جوامع محلی به منظور اهمیت حفظ جنگل های هیرکانی، ایجاد همبستگی ملی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، توجه به مقوله های زیست محیطی و منابع طبیعی، اهمیت حمایت از منابع طبیعی ایران، ثبت مناظر بکر و تنوع زیستی مناطق جنگلی هیرکان، ضرورت مشارکت جوامع محلی در مدیریت جنگل ها، برپا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2744

به "پوستر نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوستر نمایشگاه عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید