پیشنهاد حرفه ای ها برای سفر در سال 2018

به گزارش مجله نماشو، وب سایت بیزینس اینسایدر به توصیه فعالان حوزه گردشگری، فهرستی از مکان های دیدنی را به عنوان برترین مقاصد گردشگری سال جدید میلادی پیشنهاد داده است.

پیشنهاد حرفه ای ها برای سفر در سال 2018

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش خبرنگاران، بیزنس اینسایدر از مراکز تخصصی گردشگری دنیا همچون ایر بی.ان.بی و لونلی پلنت، وبلاگ نویسان مستقل و مسافران کوله گرد فعال در اینستاگرام خواسته تا مکان های پیشنهادی خود را برای سفرهای سال 2018 اعلام نمایند و سپس از آن میان، لیستی از مکان هایی را که هر کسی باید ببیند، تهیه نموده است. در این گزارش با 15 رتبه اول این فهرست آشنا می شوید:

1. سری به جشنواره کوهستانی سلطنتی بزنید

لایا ـ بلندترین اقامتگاه در بوتان

سباستین ریجنجس از بنیان گذاران وبلاگ گمشده از عمد معتقد است: نام بلندترین اقامتگاه کشور بوتان باید در لیست سفر سال 2018 تمام گردشگران فصلی باشد. او در این باره می گوید: بوتان در ماه اکتبر سومین جشنواره سالانه کوهستانی خود را جشن می گیرد. این جشنواره در لایا که یکی از مرتفع ترین اقامتگاه های دنیا است و 4000 متر ارتفاع دارد، برگزار می گردد.

این فستیوال در واقع بزرگداشت فرهنگ کوچ نشینی است و ورزش های مردم کوهستان از جمله تیراندازی و اسب سواری و لباس های زیبای محلی مردم آن منطقه را به نمایش می گذارد. اگر خیلی خوش شانس باشید، شاید پیروز شوید پادشاه بوتان را هم ملاقات کنید.

2. به تماشای ماشین های کلاسیک بروید

وینالس / کوبا

تام مک درموت دبیر مجله و فروشگاه آنلاین هاکبری معتقد است؛خیابان های رنگارنگ و منطقه روستایی باشکوه وینالس کوبا، مقصدی پرهیجان برای هر گردشگری است که می خواهد در سال 2018 سفر کند. او می گوید: روستای اطراف این منطقه به طور باورنکردنی زیباست و میدان شهر تا پاسی از شب مملو از موسیقی زنده و پایکوبی های محلی است.

وی ادامه می دهد: چند روزی در اقامتگاه کاسا دووالس بمانید و از غذاهای خانگی لذت ببرید، تا دیوار Mural de la Prehistoria (نقاشی دیواری به طول 120 متر) پیاده بروید و منظره خوش رنگ و شاد واقع در دامنه تپه ها را تماشا کنید. می توانید در کافه های محلی وقت بگذرانید و از دیدن ماشین های کلاسیک پایین خیابان لذت ببرید.

3. سوار موج های ساحلی شوید

آلنتجو / پرتغال

مایا گلدفاین مسئول فروش هاکبری شیفته امواج شفاف و منظره نفس گیر صخره های سینز و پورتو کوو در نوار ساحلی آلنتجوی پرتغال است. او می گوید: سائو تورپس منطقه محبوب من برای موج سواری است. آنجا ساحل ها خلوت و موج ها رام شدنی هستند. برعکس بیشتر سواحل اقیانوس اطلس، آب آن قدر سرد نیست که آزارتان دهد. این مکان درست به اندازه ساحل پرطرفدار آلگارو شگفت انگیز است، اما گردشگران کمتر آن را می شناسند. این ساحل را تقریبا می توان منطقه گردشگری مخصوص تعطیلات محلی ها دانست که هنوز توسط توریست ها کشف نشده.

4. با طعم فرهنگ سفر کنید

والِتا / مالتا

والتا پایتخت مالتاست و به گفته دمیتریجوس کونووالوواس ـ از بنیان گذاران و مدیران وب سایت گردشگری آی کیو پلنر ـ یکی از مقاصد گردشگری جذاب اما از قلم افتاده است. والتا که در سال 2018 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده، امسال بیش از گذشته برای سرگرم و متحیر کردن مسافرانش برنامه دارد.

5. از آسیب دیدگان طوفان های سال 2017 حمایت کنید

جزایر کارائیب

کونووالوواس، در کنار پیشنهاد دادن والتا، معتقد است با حس مسئولیت پذیری اجتماعی، صنعت گردشگری بعضی نقاط می تواند در سال 2018 شاهر رشد و ترقی امیدوارنماینده ای باشد؛ او در این باره شرح می دهد: با اتفاقاتی که سال گذشته افتاد و رویدادهایی که در منطقه کارائیب ترتیب داده شد، می توانیم آغازگر جنبشی باشیم که در سال جدید میلادی گردشگری مقاصد آسیب دیده و محبوب این منطقه را تحت حمایت خود بگیرد. حالا که این منطقه دوران نقاهت پس از طوفان ماریا و ایرما را سپری می نماید، زمان حمایت از گردشگری کم هزینه جزایر کارائیب فرا رسیده است.

6. سفر به عمق ژرف دره آنتلوپ

یوتا / آمریکای شمالی

ژرف دره (کانیون) آنتلوپ در یوتا واقع شده و تمام زیبایی های طبیعی گرند کانیون را به همراه دارد. به گفته پابلو کارینگتون ـ مدیر مجموعه هتل های مجلل ماروگال ـ کانیون آنتلوپ کمتر از گرند کانیون شناخته شده و کوچک تر است، اما بافت طبیعی آن در ساعات مختلف روز به همان اندازه بیننده را به حیرت وامی دارد. این مکان هم جزو آن مقاصدی است که کمتر گردشگران به آن تردد می نمایند.

7. در صلح و آرامش غرق شوید

توکیو / ژاپن

گیلبرت اوت بنیان گذار سایت God Save the Points درباره توکیو می گوید: شهر محبوب من در کره زمین، توکیو است. همواره برای رفتن به آن جا مناسب است. اما حالا که شهر در حال آماده شدن برای بازی های المپیک 2020 است، شور دیگری در گوشه، گوشه آن به چشم می خورد.

او ادامه می دهد: توکیو را شهری دیوانه می دانند، اما بیشتر مناطق آن این طور نیستند. در واقع این شهر یکی از منظم ترین نقاط روی زمین است. ادب و فرهنگ مردم آن جا را تنها باید با چشم دید تا باور کرد.

8. قایق سواری تا رسیدن به بهشت خلوت

لِمبونگان / اندونزی

اوت در ادامه سخنانش از شهر آسیایی دیگری هم نام می برد: جایی که امسال دلم را برده و بدون شک تا پنج سال آینده به آن برمی گردم، لمبونگان اندونزی است. این جزیره نیم ساعت با بالی فاصله دارد که باید سوار بر قایق آن را طی کنید. زیبایی این جا درست به اندازه بالی شما را شگفت زده می نماید. اما آنچه لمبونگان را متمایز می نماید، خلوت بودن آن است. گردشگران این روزها کم کم دارند با این مقصد آشنا می شوند. زیبایی لمبونگان نفس را در سینه حبس می نماید و اقامت در آن بسیار ارزان تمام می گردد. یک ساعت ماساژ در این جزیره هفت دلار تمام می گردد و استخدام یک آشپز حرفه ای برای انواع و اقسام غذاهای اصلی و پیش غذاها به مدت یک شب برای چهار نفر، 50 دلار.

9. خود را خوب بپوشانید و به تماشای شفق قطبی بروید

ایسلند

نیام والش ـ سردبیر موتور جست وجوی گردشگری هالیدی پایرتس ـ سفر به شمال کره زمین را برای سال 2018 پیشنهاد می دهد: چه حرکت به سمت شفق های قطبی در ایسلند باشد، یا به نروژ یا حتی سفر ساده ای به شمال فنلاند برای دیدن بابانوئل، این روزها مردم قطعا ترجیح می دهند به جای مقاصد آفتابی و معمولی، راهی مکان هایی هیجان انگیز و غیرقابل پیش بینی تر شوند.

او ادامه می دهد: برای گردشگران هیجان طلب، دیدن این نورهای آسمانی در سال 2018 آسان است. تا همین اواخر سفر به بهترین نقاطی که می شد شفق قطبی را با قدرت و زیبایی بیشتر دید، سخت و پرهزینه بود اما با فعالیت خطوط هوایی بیشتر و پایین آمدن هزینه سفر به ایسلند، ملاقات از این پدیده طبیعی نفس گیر آسان تر شده و نباید آن را از دست داد.

10. سرک کشیدن به طبیعت وحشی و دورافتاده

مجمع الجزایر ترا دوفوگو / شیلی

دیوید وارن ـ مدیر فراوری و بازرگانی کمپانی گردشگری وکساس تراول ـ می گوید: شیلی مسلما مقصد جذابی برای مسافران انگلیسی در سال 2018 خواهد بود. طی سال های اخیر گردشگاه های رویدادمحور شیلی، عامل جذب گردشگر به این کشور شده اند. پاتاگونیا و آتاکاما مقاصدی هستند که دیدنشان جزو بایدهاست، مخصوصا تیرا پاتاگونیا، هتلی شگفت انگیز که لب دریاچه سارمینتو بنا شده و آلتو آتاکاما که به خاطر موقعیت فوق العاده اش برای علاقه مندان به رصد ستاره ها شهرت دارد.

11. کایاک سواری در رودخانه بلِد

اسلوونی

وقتی حرف زیبایی های طبیعی شگفت آور به میان می آید، جیمز آسکویت ـ بنیان گذار اپلیکیشن هالیدی سواپ ـ می گوید گردشگران نباید به چیزی بهتر از رودخانه بلد اسلوونی فکر نمایند. آسکویت جوان ترین فردی است که به تمام کشورهای دنیا سفر نموده.

او درباره پیشنهاد سال 2018 خود می گوید: دیدن لیک بلد از واجبات گردشگری دنیا است. این منطقه همه جوره شما را سرگرم می نماید و تفریحات مناسب هر آب و هوایی را ارائه می دهد. طبیعت این مکان نظیر ندارد.

12. با تاریخ حیرت آور برده داری آشنا شوید

مزرعه ویتنی / لوئیزیانا

ابی کینگ ـ بنیان گذار و نویسنده وبلاگ اینساید تراول لب ـ می گوید: مزرعه ویتنی در جاده گریت ریور لوئیزیانا، علاوه بر مناظر فوق العاده ای که پیش چشم بازدیدنمایندگان می گذارد، مکان های تاریخی باورنکردنی دارد که اطلاعاتی را در زمینه تاریخ خرید و فروش برده در جنوب ایالات متحده آمریکا، ارائه می نماید.

وی ادامه می دهد: با سفر به این منطقه، نه تنها با میهمان نوازی افسانه ای مردم جنوب روبرو می شوید و از مناظر زیبای کنار رودخانه لذت می برید، بلکه از اولین موزه ای بازدید می کنید که در آن زندگی برده داری را با جزییات پیش چشمتان می گذارد.

13. به سویل بروید و تاپاهای اسپانیایی را بچشید

سویل/ اسپانیا

تام هال ـ متخصص گردشگری و مدیر ویراستاری لوملی پلنت ـ با قوت تمام پشت شهر سویل اسپانیا ایستاده و آن را به عنوان مقصد پیشنهادی خود در امسال میلادی معرفی می نماید: غذاهای فوق العاده، معماری زیبا و هوای عالی. هیچ تعجبی ندارد که لونلی پلنت، سویل را درصد فهرست شهرهای پیشنهادی خود در سال 2018 قرار داده است.

(تاپا پیش غذای اسپانیایی به انواع خوراک های کوچک حاضری گفته می گردد که می توانند به عنوان مزه در کنار نوشیدنی صرف شوند یا این که مجموع آن ها به عنوان یک ناهار یا شام کامل خورده گردد.)

14. در دل طبیعت وحشی عکس یادگاری بگیرید

جزیره سائو میگوئل / پرتغال

جیمز مک کلر ـ مدیر بخش اروپای شمالی سایت ایر بی.ان.بی ـ می گوید: گردشگران می توانند برای تعطیلات خود به جزیره سائو میگوئل پرتغال سفر نمایند. سال گذشته، من از آزورس دیدن کردم و در صف سفر به جزیره سائو میگوئل ماندم. این منطقه روستایی ترکیبی زیبا از نیوزیلند، پارک پیک دیستریکت و ژوراسیک است. دریاچه های آتشفشانی، تپههای جنگلی، چشمه های آب گرم و خیابان های سنگفرش شده، این مکان را تبدیل به یک مقصد ایده آل نموده است.

15. سفری روی آب

ترولفیورد / نروژ

به گفته کریس آستن - معاون ارشد شرکت قایق های تفریحی سی بورن - هیچ چیز دوست داشتنی تر از تابستان های اسکاندیناوی نیست، مخصوصا روی آب. در این سفر دریایی از بندرگاه های استکهلم، اسلو، هلسینکی و سن پترزبورگ عبور می کنید. از بنادر ناپیدا، خلیج های سرپوشیده عبور می کنید و به صخره های شگفت انگیز و عظیم ترولفیورد نروژ می رسید. از اینجا به بعد می توانید سرگرم کایاک سواری و قایق سواری شوید و ساعات هیجان انگیزی را روی آب تجربه کنید.

ترجمه گزارش: مهری محمدی مقدم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 777

به "پیشنهاد حرفه ای ها برای سفر در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد حرفه ای ها برای سفر در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید