ویزای کانادا: چگونه با کم ترین دردسر ویزای کانادا را دریافت کنیم؟

به گزارش مجله نماشو، ویزای کانادا نه فقط برای عده ای خاص بلکه برای هر ایرانی ای که قصد سفر به کانادا را دارد ضروری است: حال این سفر می خواهد توریستی، تحصیلی، ورزشی، موقت یا دائم باشد.

ویزای کانادا: چگونه با کم ترین دردسر ویزای کانادا را دریافت کنیم؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

تیم حرفه ای و مجرب مرکز مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برای متقاضیان هر یک از انواع ویزای کانادا تمام کوشش خود را جهت دریافت ویزای این کشور انجام می دهد. تمامی کارشناسان تیم مرکز مسافرتی ساحل شنی تا آخرین لحظه پیگیر دریافت ویزای کانادای عزیزانی هستند که کسب ویزای کانادا را بر عهده آن ها سپرده اند.

رایج ترین سوالات در خصوص ویزای کانادا

1. منظور از انواع ویزای کانادا چیست؟

فقط یک نوع ویزا برای ورود به کشور کانادا وجود ندارد بلکه چند نوع ویزای کانادا وجود دارد. این انواع ویزای کانادا هم به معیارمان برای دسته بندی وابسته است. به عنوان مثال، می توانیم از لحاظ هدف سفر، ویزای کانادا را به چند نوع تقسیم کنیم، مثل ویزای توریستی (که ویزایی مناسب برای کسانی است که با هدف گردشگری وارد کانادا می شوند)، مثل ویزای تحصیلی (که ویزایی مناسب برای کسانی است که برای تحصیل به کشور کانادا سفر می نمایند)، مثل ویزای کار کانادا (که برای کسانی است که با هدف کار وارد کانادا می شوند) و به همین ترتیب.

از لحاظی دیگر می توان ویزای کانادا را به ویزای ترانزیت، ویزای تک ورودی کانادا، ویزای مولتی کانادا و سوپرویزای کانادا تقسیم کرد. ویزای ترانزیت برای کسانی است که قصد ندارند در کشور کانادا گردش داشته باشند، بلکه به عنوان مثال فقط توقفی کوتاه در یکی از فرودگاه های این کشور خواهند داشت و بعد از یکی دو روز این کشور را ترک خواهند کرد. ویزای تک ورودی، همان طور که از نام اش می توان دریافت، ویزایی است که فقط اجازه یک بار ورود به کشور کانادا را به شما می دهد و این یعنی اگر یک بار با استفاده از این ویزا وارد کانادا شوید، با خارج شدن تان از کانادا این ویزا هم باطل می گردد و بعدها که بخواهید باری دیگر به کانادا سفر کنید باید دوباره ویزا بگیرید.

اما ویزای مولتی این مشکل را حل می نماید، چرا که به شما امکان می دهد که با استفاده از آن نه فقط یک بار بلکه چند بار به کانادا سفر کنید و وارد این کشور شوید. این نوع ویزا، که آن را با نام ویزای مولتیپل کانادا هم می شناسند، عموماً به صورت یک ویزای 5 ساله دریافت می گردد اما همواره اینطور نیست و گاهی سفارت کانادا آن را به عنوان یک ویزای 6 ماهه ارائه می نماید. بیشتر ویزاهای تحصیلی از نوع همین ویزای مولتی هستند.

در آخر آن که سوپر ویزای کانادا ویزایی است که دولت کانادا برای والدین افرادی که در کانادا زندگی می نمایند در نظر گرفته است. این ویزا معمولاً به صورت 10 ساله ارائه می گردد، اما خوب چون پاسپورت ایرانی 5 ساله است برای ایرانیان به صورت ویزای 5 ساله درمی آید.

امیدوارم این شرح در خصوص انواع ویزای کانادا توانسته باشد به شما برای آگاهی از انواع ویزا یاری کند.

2. منظور از وقت سفارت کانادا چیست؟

قبل از آن که برای کسب ویزای یک کشور اقدام گردد، باید سفارت آن کشور درخواست ویزا را دریافت کند، اما برای ویزای کانادا احتیاجی به سفارت کانادا نیست بلکه به یک کارگزار کنسولی که خود کشور کانادا معرفی نموده یعنی VAC احتیاج است. خوشبختانه این VAC تأکیدش روی درخواست آنلاین است و احتیاجی به مراجعه حضوری به آن نیست.

نکته ای که فکر می کنم باید حتماً در نظر داشته باشید این است که تکمیل فرم ویزا به صورت آنلاین به خودی خود کار راحتی است، اما اگر این فرم به خوبی تکمیل نگردد ممکن است رد شدن درخواست را به همراه داشته باشد. به همین علت بهتر است این کار به وسیله کارشناسان مجرب انجام گردد تا احتمال تأیید درخواست بالا برود.

3. پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

ازآن جا که کارگزار کنسولی کانادا در ایران وجود ندارد، کارهای ویزای کانادا در شهرهای مهم نزدیک ایران یعنی آنکارا، استانبول، ابوظبی و دبی انجام می شوند. در صورت تأیید درخواست ویزای کانادا، می توانید خودتان برای سفر به کشورهای اطراف جهت دریافت ویزا اقدام نکنید بلکه پاسپورت و مدارک تان را به کارشناسان ساحل شنی بسپارید تا آن ها ویزا را در کشورهای اطراف دریافت نمایند. به این فرایند پیکاپ ویزای کانادا می گویند.

4. چه مدارکی برای دریافت ویزا احتیاج است؟

مدارک دریافت ویزای کانادا به نوع ویزا بستگی دارند، اما در کل از موارد زیر می توان به عنوان مدارک مورد احتیاج نام برد:

  • پاسپورت
  • دو قطعه عکس 5 * 4.5
  • مدرک رزرو هتل (یا دعوت نامه)
  • ترجمه رسمی مدارک شغلی (برای متقاضیان ویزای کار) یا مدارک تحصیلی (برای متقاضیان ویزای تحصیلی)
  • سند تمکن اقتصادی (گردش حساب 3 الی 6 ماه اخیر)
  • نامه پذیرش دانشگاه کانادا (برای متقاضیان ویزای تحصیلی)
  • ترجمه رسمی سند ازدواج (برای کسانی که با همسر خود به کانادا سفر می نمایند.)

5. ویزای تضمینی کانادا به چه صورت است؟

این نکته را صادقانه به شما بگویم که خبری از ویزای تضمینی برای خیلی از کشورها و خصوصاً کشور کانادا نیست و شرکت هایی که روی تضمینی بودن ویزا تأکید می نمایند جز آن که می خواهند شما را راضی نمایند که از خدمات آن ها بهره ببرید کار دیگری نمی نمایند. یک شرکت صادق به شما می گوید که کارشناسانش تمامی کوشش خود را می نمایند تا ویزا را دریافت نمایند، اما اصلاً روی تضمینی بودن تأکید نمی نماید؛ چون به هر علتی ممکن است درخواست ویزا رد گردد. البته که شرکت های قوی و مجرب در بیش از 90 درصد مواقع ویزا را دریافت می نمایند، اما صرف وجود 1 درصد احتمال برای ریجکت درخواست کافی است تا ادعای تضمینی بودن ویزا ادعایی دروغ باشد.

ثبت نام ویزای کانادا

خوشبختانه این امکان در آژانس مسافرتی ساحل شنی وجود دارد که از شهرهای آنکارا، استانبول، ابوظبی و دبی نیز ثبت نام ویزای کانادا انجام گردد.

منبع: کجارو / sahelsheni.com
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3508

به "ویزای کانادا: چگونه با کم ترین دردسر ویزای کانادا را دریافت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: چگونه با کم ترین دردسر ویزای کانادا را دریافت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید