چینی ها دوچرخه خودران فراوری می نمایند

به گزارش مجله نماشو، محققان چینی یک دوچرخه خودران ابداع نموده اند که قادر به شناسایی سرعت گیر در جاده است و می تواند از کنار موانع رد گردد.

چینی ها دوچرخه خودران فراوری می نمایند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اکنون دیگر خودروهای خودران پدیده جدیدی به حساب نمی آیند اما به نظر می رسد محققان پا فراتر گذاشته و این بار دوچرخه های خودران ابداع نموده اند.

این دوچرخه برای افرادی مناسب است که نمی توانند تعادل خود را حفظ نمایند و علاوه بر آن قادر به شناسایی سرعت گیر است و می تواند به طور اتوماتیک از کنار موانع رد گردد.

این دوچرخه با هوش مصنوعی فعال می گردد و مانند دستیار صوتی الکسا به دستورات دوچرخه سوار برای افزایش سرعت، کاهش سرعت و پیچیدن به چپ و راست واکنش نشان می دهد.

محققان دانشگاه تسینگوا در پکن برای ابداع این دوچرخه یک تراشه کوچک هوش مصنوعی در چرخ عقبی وسیله نقلیه نصب کردند. محققان چینی همچنین از ژیروسکوپ برای سنجش میزان ثبات دوچرخه استفاده کردند تا آن را سرپا نگه دارند. همچنین یک دوربین موانع موجود در راستا وسیله نقلیه را ردیابی می نماید.

از سوی دیگر میکروفونی دستورات دوچرخه سوار را دریافت و حسگری دیگر نیز سرعت دوچرخه را رصد می نماید.

تحقیق درباره این دوچرخه در ژورنال نیچر منتشر شده و نشان می دهد این وسیله نقلیه برای سفرهای طولانی مناسب است و می تواند دوچرخه سوار جلویی و پشت سر را ردیابی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 319

به "چینی ها دوچرخه خودران فراوری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها دوچرخه خودران فراوری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید