کلیسای تاریخی در مکزیک از زیر آب بیرون آمد

به گزارش مجله نماشو، این کلیسا که روزگاری محل سکونت کشیش و دفتر ثبت احوال وارئال دِ مینا را در خود جای داده بود، ژوئیه سال گذشته و در پی خشکسالی که ذخایر آب کشور را به پایین ترین سطح خود در 25 سال گذشته رساند، دوباره ظاهر شد.

کلیسای تاریخی در مکزیک از زیر آب بیرون آمد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

معبد باکره دولورس از زیر دریاچه پوریسما در گواناخواتو بیرون آمده است

تصاویر خیره کننده جدید، یک کلیسای قرن نوزدهم را که بیش از 40 سال پیش زیر دریاچه ای در مکزیک ناپدید شد و حالا بر اثر عواقب خشکسالی شدید در منطقه از زیر آب بیرون آمده است، آشکار نموده اند.

در این تصاویر، معبد باکره دولورس دیده می گردد که در حال فرو ریختن است و بعد از بیش از چهار دهه، از زیر دریاچه پوریسما در گواناخواتو بیرون آمده است. این بنا در سال 1979، با ساخت یک سد زیر آب رفت.

در حال حاضر بیش از 70 درصد مکزیک با خشکسالی روبرو است و کمبود باران در سال 2021، سد های این کشور را به زیر 50 درصد ظرفیت رسانده است.

به گزارش مکزیکو نیوز دیلی، این کلیسا که روزگاری محل سکونت کشیش و دفتر ثبت احوال ویا رئال دِ مینا را در خود جای داده بود، ژوئیه سال گذشته و در پی خشکسالی که ذخایر آب کشور را به پایین ترین سطح خود در 25 سال گذشته رساند، دوباره ظاهر شد.

بنا بر گزارش روزنامه اسپانیایی زبان میلنیو، که اولین تصاویر را منتشر کرد، این سد شش سال قبل، به دستور خوزه لوپز پورتیو، رئیس جمهور پیشین و در پی شکستن سدی دیگر، به فاصله 15 کیلومتری در شهر ایراتواتا، ساخته شد. دولسه وازکز، مدیر بایگانی شهرداری منطقه، به این روزنامه گفت که این پروژه با مقاومت ساکنان ال زنگارو روبه رو شد. در زمان ساخت سد، آن ها به شهری جدید به همین نام منتقل شدند.

وازکز گفت: رفت و آمد به این کلیسا زیادی بود، زیرا هم محل اقامت کشیش بود و هم دفتر ثبت احوال و می توانست این قبیل اسناد را صادر کند.

به همین دلیل مکان بسیار مهمی به شمار می رفت. بنا بر تاریخ شفاهی، برای ساکنان منطقه، ترک این مکان نه تنها برای خانه هایشان که به دلیل تعلق خاطری که به این محل داشتند، بسیار سخت بود؛ تعدادی تا جایی که می توانستند مقاومت کردند، اما بعد دیدند که آب واقعا دارد کل شهر را می پوشاند.

ساخت سد، یک هزار و 200 هکتار زمین، شهر ال زنگارو و کلیسا را که به گفته بعضی منابع مستند قدمت آن می تواند به 100 سال پیش تا قرن هجدهم برسد، را زیر آب برد.

کمبود بارندگی در سه ماهه اول سال 2021، بلانکا جیمنز سیسنروس، رئیس کمیسیون ملی آب مکزیک، را وادار کرد تا با ادامه خشکسالی در 70 درصد کشور، اقداماتی برای صرفه جویی در مصرف آب انجام دهد. او در ماه آوریل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که گواناخواتو، منطقه ای که معبد باکره دولورس در آن واقع شده و همین طور گررو، میچوآکان و اوآخاکا، جزو آسیب دیده ترین مناطق این کشور هستند.

به گزارش مکزیکو دیلی نیوز، او گفته است بسیاری از سد های کشور زیر 50 درصد ظرفیت هستند، یعنی 23 درصد کمتر از سال 2020 و پیش بینی می گردد که شرایط خشکسالی در سال 2021 ادامه یابد. وازکز گفت که با پسروی آب، نه تنها کلیسا بلکه گنجینه هایی دیگری نیز آشکار شدند. وی گفت: یک چیز هایی پیدا کردیم، اما خیلی چیز ها قبلا غارت شده اند. تصورش را بکنید؛ از سال 1979 تا حالا زمان زیادی داشته اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3065

به "کلیسای تاریخی در مکزیک از زیر آب بیرون آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای تاریخی در مکزیک از زیر آب بیرون آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید