گرازها را نکشید، پلنگ ها می میرند

به گزارش مجله نماشو، شکار بی ضابطه گراز تهدیدی برای زنجیره غذایی پلنگ ها به وجود آورده است

گرازها را نکشید، پلنگ ها می میرند

به گزارش مجله نماشو، رییس اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار با بیان اینکه گرازها طعمه مناسبی برای گوشتخواران بزرگ ایران به ویژه پلنگ به شمار می فرایند، اظهارکرد: شکار بی ضابطه، بی دلیل و غیرمجاز این گونه در زیستگاه هایی که در آن ها پلنگ وجود دارد به زنجیره غذایی پلنگ ها آسیب رسانده است.

فرهاد زندی در این خصوص به ایسنا گفت: چند روز پیش محیط بانان پارک ملی لار حین گشت و پایش منطقه در حاشیه این پارک ملی، یک شکارچی غیرمجاز گراز را دستگیر کردند.

وی اضافه نمود: از متخلف لاشه دو رأس گراز وحشی به همراه یک قبضه سلاح برنو، هشت تیر فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

زندی با بیان اینکه جریمه شکار غیرمجاز هر رأس گراز معادل 8 میلیون ریال است، گفت: متخلف پس از تشکیل پفراینده و پرداخت مبلغ 16 میلیون ریال برای شکار غیرمجاز دو راس گراز وحشی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی با بیان اینکه گرازها طعمه مناسبی برای گوشتخواران بزرگ ایران به ویژه پلنگ به شمار می فرایند، اظهارکرد: شکار بی ضابطه، بی دلیل و غیرمجاز این گونه در زیستگاه هایی که در آن ها پلنگ وجود دارد و یا احتمال زیست این حیوان وحشی است، به زنجیره غذایی پلنگ ها آسیب رسانده است و بیشتر موجب می شود تا پلنگ ها به دام های اهلی هم حمله ور شوند و خسارات فراوانی را به وجود آورند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار به دستگیری شکارچی غیرمجاز کبک در این منطقه در روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت: از متخلف تعداد یک قطعه کبک و یک قبضه سلاح دولول فاقد مجوز حمل کشف و ضبط شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 745

به "گرازها را نکشید، پلنگ ها می میرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرازها را نکشید، پلنگ ها می میرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید