گرافیک و تصویرسازی در زندگی روزمره جاری است

به گزارش مجله نماشو، نشست خبری نخستین جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک با حضور بهرام کلهرنیا و جمعی از اهالی رسانه برگزار گردید.

گرافیک و تصویرسازی در زندگی روزمره جاری است

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، صبح امروز سه شنبه 7 دی 1395 نشست خبری نخستین جشنواره تصویرسازی با موضوع بانکداری الکترونیک با حضور استاد بهرام کلهرنیا دبیر جشنواره در مرکز پژوهش های پولی بانکی بانک مرکزی برگزار گردید.

نخستین جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک، یکی از بخش های ششمین همایش بانکداری الکترونیک است که به همت مرکز پژوهش های پولی بانکی، بانک مرکزی برگزار می گردد.

بهرام کلهرنیا در ابتدای این نشست گفت: سال جاری قرار است در نظام بانکی اتفاق دیگری رخ دهد که تا کنون در عرصه بانکداری ایران بی سابقه بوده و تجربه ای در این زمینه وجود ندارد. استفاده از نیروی هنر در بیان مفاهیم بانکداری کاری است که قرار است در قالب جشنواره تصویرسازی انجام گردد.

او ادامه داد: امروز یکی از معیارهای توسعه یافتگی در جوامع مختلف میزان دسترسی افراد به اسناد هنری است. این اسناد تنها منحصر به موزه ها نیست و همه هنر ها و همه زمینه ها را دربر می گیرد. امروزه هنر در روزمرهٔ همه ما نقش مهمی دارد؛ در هر جای شهر و در هر کاری که در طول روز انجام می دهیم هنر حضور دارد. برای مثال طراحان گرافیک به هزاران شکل با ما همراه هستند؛ محیط لپ تاپ ها و تلویزیون پر است از نشانه های گرافیکی.

این مدرس گرافیک تأکید کرد: امروز نظام بانکی کشور می خواهد ابزار هنری را به سود پروژه هایش به کار ببرد و به طور حتم نتایج مثبت این کار را در آینده خواهد دید.

کلهرنیا درباره نخستین دوره جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک گفت: سال جاری به سبب محدودیت زمانی که داشتیم تنها گروهی از تصویرسازان به شکل میهمان در جشنواره هستند که ما از آنان برای ارائه اثر به جشنواره دعوت کردیم. گروه بزرگی از هنرمندان تصویرساز کشورمان برای حضور در جشنواره دعوت شده اند. بی شک در سال ها و دوره های بعدی برای جشنواره فراخوانی در نظر می گیریم و جشنواره در سطحی بسیار گسترده برگزار می گردد.

او ادامه داد: در روزهای برگزاری همایش بانکداری الکترونیک یعنی 13 و 14 دی ماه در مرکز همایش های برج میلاد، ما آثار حاضر در این دوره را در قالب نمایشگاهی به روی دیوار می بریم.

کلهرنیا گفت: سال جاری قصد داریم کتاب جشنواره را هم چاپ کنیم تا آثار رسیده در اختیار علاقه مندان قرار گیرد. همچنین قرار است آثار رسیده به جشنواره در بخش های مختلف نظام بانکی مورد استفاده قرار گیرد.

او ادامه داد: برگزاری این جشنواره به همت مرکز پژوهش های پولی بانکی بانک مرکزی؛ جریانی انقلابی در این عرصه است که در آینده نتایج درخشانی در پی خواهد داشت. هنرمندان باید بیایند و نگرش خودشان را در عرصه های مختلف بیان نمایند، گاهی با نگرش نقادانه، گاهی تفسیری و گاهی هم با نگاهی انسانی.

در ابتدای این نشست هم دکتر علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی به بیان شرح هایی درباره محورهای مختلف ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک پرداخت.

ششمین همایش بانکداری الکترونیک با موضوع بازآفرینی نظام بانکی در عصر ارتباطات نوین، 13 و 14 دی ماه 1395 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می گردد و نخستین دوره جشنواره تصویرسازی با موضوع بانکداری الکترونیک، یکی از بخش های این همایش است.

قرار است در مراسم اختتامیه حکم دبیر دومین دوره جشنواره تجسمی بانکداری الکترونیک به نام بهرام کلهرنیا صادر و به او تحویل داده گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3209

به "گرافیک و تصویرسازی در زندگی روزمره جاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرافیک و تصویرسازی در زندگی روزمره جاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید