گردشگرانی که در آنتالیا ماندگار شدند

به گزارش مجله نماشو، اقدامات مقابله با ویروس کرونا در زمینه های سلامت و گردشگری باعث جلب اعتماد مسافران داخلی و خارجی در ترکیه شده است. به گفته شهردار محله محموتلار در آنتالیا، تعداد ساکنان خارجی در آنتالیا در سواحل مدیترانه ای ترکیه، بعد از بازگشایی پروازهای بین المللی و برداشته شدن محدودیت های سفر افزایش چشمگیری پیدا نموده است.

گردشگرانی که در آنتالیا ماندگار شدند

احمد تاپ عنوان نموده است که 12 هزار نفر از 40 کشور مختلف در این محله زندگی می نمایند. جالب اینجاست که بدانید محله محموتلار فقط 65هزار نفر جمعیت دارد. به گفته این مسئول، روس ها نیمی از این ساکنان را تشکیل می دهند و در رده های بعدی کشورهایی مانند نروژ، سوئد، سوئیس و ایران قرار دارند که با خرید یا اجاره منزل در این محله ساکن شده اند. به گفته شهردار این محله، هیچ بیمار کوید 19 بدحالی در واحدهای خدمات بهداشتی یا بیمارستان های این منطقه بستری نیست. به گفته او تعداد موارد بیماری در مقایسه با کشورهایی که این توریستدان در آنها سکونت داشته اند بسیار کمتر است و این بدان معناست که اقدامات مقابله با کرونا ویروس در این محله به شکلی سختگیرانه و صحیح اجرا شده اند.

به گفته ایرینا بالچی، رئیس انجمن هنر و فرهنگ روسیه، گزینه اول روس ها آنتالیاست، چه برای تعطیلات و چه برای ماندن. بیش از 100 هزار خارجی در آنتالیا ساکن هستند که بیشترشان از روسیه آمده اند.

زمانی که روس ها از اجرایی شدن اقدامات مقابله با ویروس و آغاز پروازها مطمئن شدند، به این منطقه هجوم آوردند و تعداد زیادی از آنها تصمیم گرفتند در آنتالیا خانه اجاره نمایند و بمانند. اینجا برایشان احساس امنیت بیشتری به همراه داشت و شاید بسیاری از آنها تا خاتمه یافتن پاندمی همین جا بمانند.

یک ایرانی که مدت 14 ماه در آنتالیا سکونت نموده بود بیان کرد که در ترکیه اقدامات بسیار موثری برای مقابله با ویروس کرونا اجرا شده است و ریسک ابتلا پایین تر آمده است.

تعداد کل مبتلایان کرونا کمتر از 450 هزار نفر بوده است و تعداد فوتی ها زیر 12 هزار نفر اعلام شده است. تا به امروز نزدیک به 365 هزار بیمار ترکیه ای نیز از کرونا بهبود یافته اند.

بر طبق داده های وزارت فرهنگ و توریستی ترکیه، این کشور در طول 9 ماه ابتدایی سال گذشته میزبان 9,46 میلیون توریست خارجی بوده است. سال جاری این رقم به خاطر محدودیت های سفر و نگرانی های شیوع ویروس کرونا به 74% از مبنای سالانه کاهش پیدا نموده است. بر اساس داده ها، در دوره ذکرشده آنتالیا 2.4 میلیون توریست خارجی را جذب نموده بود و بعد از استانبول با 3.6 میلیون توریست، در رده دوم قرار داشت.

روس ها 15% (حدود 1,4 میلیون توریست) از توریستان ورودی ترکیه را تشکیل می دهند و بعد از آنها آلمان ها با 9.7%، و اوکراینی ها با 8.2% قرار دارند. بر اساس موسسه آمار ترکیه (TurkStat)، عواید ترکیه از توریستی نیز در چهارماهه سوم سال جاری 71.2% کاهش دداشته است و به 4 میلیارد دلار رسیده است. در سال 2019، بیش از 45 میلیون خارجی وارد ترکیه شدند که نسبت به سال 2018 با 39.5 میلیون توریست، رشد چشمگیری را تجربه نموده بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1400

به "گردشگرانی که در آنتالیا ماندگار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگرانی که در آنتالیا ماندگار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید