گفتگوهای راهبردی با واشنگتن فاقد ارزش است، لزوم اخراج اشغالگران

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، جعفر الحسینی سخنگوی گردان های حزب الله عراق در سخنانی بر لزوم خروج هرچه سریعتر نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا از خاک این کشور تأکید کرد.

گفتگوهای راهبردی با واشنگتن فاقد ارزش است، لزوم اخراج اشغالگران

بر اساس این گزارش، وی با اشاره به گفتگوهای راهبردی میان ایالات متحده آمریکا و عراق، تأکید کرد: از دیدگاه ما گفتگوهای راهبردی با واشنگتن فاقد ارزش است. این گفتگوها در نهایت هیچ فایده ای نخواهد داشت.

الحسینی همچنین توضیح داد: نمایندگان مجلس و نیز مردم عراق تصمیم خود در قبال آمریکایی ها را از مدت ها پیش گرفته اند. آنها با هرگونه بقای اشغالگران آمریکایی در خاک خود مخالف هستند.

سخنگوی گردان های حزب الله عراق در ادامه اظهارات خود، گفت: مقاومت عراق تصمیم خود را گرفته است و میخواهد ضمن اعمال فشار بر اشغالگران آمریکایی، زمینه برای خروج آنها از خاک عراق را فراهم کند.

صالح العکیلی تحلیلگر عراقی روز شنبه سخنانی را پیرامون گفتگوهای راهبردی میان ایالات متحده آمریکا و عراق مطرح نموده بود. وی در این خصوص گفت: آمریکایی ها از رهگذر گفتگوهای راهبردی با عراق یک هدف اصلی و اساسی را دنبال می نمایند و آن، بقای بیشتر در خاک این کشور است.

این کارشناس عراقی همچنین یادآور شد: در جریان گفتگوهای راهبردی با ایالات متحده آمریکا نباید مسأله بقای بیشتر و یا تمدید زمان حضور نظامیان آمریکایی در خاک عراق مورد آنالیز قرار گیرد.

العکیلی همچنین توضیح داد: علت اینکه واشنگتن به گفتگوهای راهبردی متوسل شده است، این است که می خواهد خروج نیروهای خود از عراق را به تعویق بیندازد. نمایندگان مجلس عراق و نیز مردم این کشور خواستار اخراج نیروهای آمریکایی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1640

به "گفتگوهای راهبردی با واشنگتن فاقد ارزش است، لزوم اخراج اشغالگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوهای راهبردی با واشنگتن فاقد ارزش است، لزوم اخراج اشغالگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید