گلایه روستائیان از ورود بی رویه مسافران نوروزی به گلورد

به گزارش مجله نماشو، دهیار روستای گلورد از بی توجهی مسافران به درخواست برای سفر نکردن به استان مازندران و این روستا گله کرد.

گلایه روستائیان از ورود بی رویه مسافران نوروزی به گلورد

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، مبارزه با کرونا ویروس و شکست آن ممکن است زمان زیادی به طول انجامد و ماندن در خانه برای مدت طولانی قطعاً ناخوشایند خواهد بود، سال جاری عید با سال های گذشته یک تفاوت اساسی دارد که کرونا ما را مجبور نموده است جمع های خانوادگی را کوچک کنیم و به افرادی که در یک خانه زندگی می نمایند، محدود شویم.

سال جاری قرار نیست عید را کنار عظیم ترهای مان و کنار مادرعظیم و پدرعظیم ها جشن بگیریم، سال جاری قرار است به خاطر سلامتی خودشان از آن ها دور باشیم و لذت و اشتیاق بودن در کنار آن ها را فدای سلامتی اطرافیان و در نهایت جامعه کنیم.

استان مازندران و مردمانش نیز برای شیوع پیدا نکردن این بیماری ناگزیر خانه نشینی و در خانه بمانیم را به خاطر سلامت عظیم ترها نتخاب کردند اما هستند مسافران عزیزی که حتی به روستاهای کوچک مازندران سفر نموده و در کنار جنگل و رودخانه وقت شان را به تفریح می گذارنند.

روستای گلورد منطقه کلیجانرستاق یک روستای توریستی بوده که در فاصله 18 کیلومتری شهرستان ساری واقع شده است و با توجه به اطلاع رسانی های مکرر از عدم ورود جهانگرد و مسافر به این روستا اما اهالی روستا همچنان شاهد ورود این افراد از نقاط مختلف کشور بوده اند و که شرایط بحرانی را برای مردم روستا رقم زده است.

عید سال جاری مکالمه تلفنی را جایگزین دید و بازدیدهای حضوری کنیم

یکی از اهالی روستای گلورد گفت: عید نوروز سال جاری را برای مقابله با ویروس کرونا بهتر است به وسیله مکالمه تلفنی جویای احوال همدیگر باشیم و از دید و بازدید های حضوری بپرهزیم.

حسین سعادت فر که خود کارشناس ارشد علوم ارتباطات است با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا به علت سهل انگاری برخی از افراد درحال گسترش است، اظهار کرد: یکی از راه های کنترل این ویروس قرنطینه کردن خودمان در منزل خواهد بود.

وی توضیح داد: من به اتفاق اعضای خانواده ام الان به مدت یک ماه است که به وسیله تلفن با پدر و مادر که در روستا زندگی می نمایند، ارتباط برقرار می کنیم.

این کارشناس ارشد علوم ارتباطات در مورد قرنطینه خانگی اعلام نمود: ممکن است بنده ناقل ویروس باشم و با رفتن دید و بازدیدهای حضوری در روستای خودم این ویروس به فرد دیگری منتقل کنم و این آلودگی کل روستای ما را فرا گیرد بنابراین قرنطینه خانگی را برای حفظ سلام خودمان و عظیم ترها انتخاب کردیم.

سعادت فر ادامه داد: بیشتر بستگان و هم محلی ها و پدر و مادرم دارای کهولت سن و سابقه بیماری هستند، علی رغم میل باطنی ملاقات با پدر و مادرم، دایی، خاله و عمو و دیگر بستگان را با توجه به دلتنگی زیادم به روزهای دیگری موکول کردم تا بعد از شکست ویروس کرونا با شاخه گل و شیرینی به ملاقات این عزیزان بروم.

وی گفت: متاسفانه یکی از ای ما و اهالی محل حضور برخی از مردم برای استفاده از جنگل و رودخانه است که این امر باعث انتقال ویروس از شهرهای دیگر به محل پاک روستا می گردد.

این کارشناس علوم ارتباطات اضافه کرد: از مسئولین محترم خواهش می کنم تدابیری اتخاذ نمایند تا اطلاع ثانوی حضور افراد به عنوان جهانگرد و استفاده از فضای جنگل و رودخانه و دیگر اماکن دیدنی در روستاها لغو گردد.

این فرد اهل روستای گلورد می گوید: یکی از کارهای آتش به اختیار همین است که خودمان برای حفظ و سلامتی اهالی محل و روستا فعلا از ورود جهانگرد به محل خودداری کنیم تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن با یاری هم این ویروس را شکست دهیم.

اطلاع رسانی ما به مسافران بی اثر بوده است

سید تقی حسینی دهیار روستای گلورد نیز با اشاره به این که این روستا یک روستای توریستی بوده و در فاصله 18 کیلومتری ساری واقع شده است، اظهار کرد: خواهش و تمناهای ما از مسافران و اطلاع رسانی هایی که در کانال و فضای مجازی داشتیم مبنی بر اینکه در این شرایط بحرانی مسافران جهت تفریح به این روستا مسافرت ننمایند متاسفانه بی اثر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط بحرانی افراد مسن زیادی در روستا هستند که در معرض بیشتر این بیماری قرار دارند، توضیح داد: مدیر بهورز روستای ما و چند تن از هم محلی ها دچار بیماری کرونا شده اند که متاسفانه دو تن از آن ها جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند.

دهیار روستای گلورد گفت: ما حتی به هم محلی های خودمان که در شهر هستند تذکر دادیم حدالامکان به ملاقات خانواده ها نیایند که همه آن ها حرف ما را پذیرفتند اما همچنان شاهد ورود مسافران به این روستا هستیم.

حسینی یادآور شد: اگر کسی از مسافران ناقل ویروس باشد فاجعه در روستای ما به وجود خواهد آمد بنابراین از هموطنان عزیز تقاضا داریم که در حال حاضر به این روستا مسافرت ننمایند و مسافرت خود را بعد از برطرف این بیماری به زمان دیگری موکول نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3867

به "گلایه روستائیان از ورود بی رویه مسافران نوروزی به گلورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه روستائیان از ورود بی رویه مسافران نوروزی به گلورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید