10 چیز برای دیدن و انجام در تایلند

به گزارش مجله نماشو، مقصد استوایی مشهور تایلند پر از چیزهایی است که باید ببیند و انجام دهد . از مناظر طبیعی نفس‌گیر و آثار تاریخی به فعالیت‌های منحصر به فرد و گردش‌های تفریحی ، پوشش دادن همه چیز در یک سفر غیرممکن است ! در اینجا چند تا از بهترین روش‌ها برای کمک به شما برای بیرون آوردن بیش‌ترین بازدید تان از اینجا آورده شده‌است .

10 چیز برای دیدن و انجام در تایلند

مراجعه به: کاخ بزرگ و وات Prakeaw
اگر شما فقط برای مدت کوتاهی در بانکوک هستید ، کاخ بزرگ و وات Prakeaw قطعا ً باید ببینند . مشهورترین شهر این شهر در 1782 ساخته شد و خانه خانواده سلطنتی تایلند و همچنین دادگاه سلطنتی و مقر اجرایی دولت بیش از 150 سال بود . امروزه این کاخ به طور عمده به عنوان یک جاذبه توریستی عمل می‌کند اما هنوز برای مراسم رسمی سلطنتی و در داخل دیواره‌ای آن به کار می‌رود و ممکن است وات Prakeaw ، قلب روحانی پادشاهی تایلند را پیدا کند . وات Prakeaw منزلگاه زمرد است ، که نماد برای بودایی‌ها در نظر گرفته می‌شود.
See : Ayutthaya
تنها یک ساعت رانندگی از بانکوک ، پایتخت قدیمی of ، زمانی یک شهر پر رونق و پررونق بود که در آن اکثریت معاملات کشور رخ داد . Ayutthaya بازرگانان و فرستادگان را از سراسر جهان جذب کرد و روابط دیپلماتیک نزدیکی با کشورهایی چون پرتغال ، چین ، ژاپن ، و فرانسه برقرار کرد . هنر و فرهنگ در Ayutthaya رشد کردند ، امروزه در بسیاری از ساختمان‌های مجلل و زیبا که این جاذبه توریستی محبوب را ایجاد می‌کنند ، مشهود است . در طی بیش از 400 سال ، Ayutthaya به پایتخت پر رونق شهر becoming رفت و شهر را غارت کرد ، و ساکنان آن مجبور به فرار از هجوم ارتش Burmse در سال 1767 شدند .
مراجعه به : پارک ملی Khao Yai
Declared Yai ، یکی از مکان‌های میراث جهانی یونسکو در ژوییه 2005 ، سومین پارک ملی است که 300 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد . جنگل‌های انبوه و علفزارها میزبان بیش از 3000 گونه گیاهی ، 320 گونه پرنده و در حدود 66 نوع مختلف از پستانداران هستند . ارتفاع پارک از 400 تا 1000 متر بالاتر از سطح دریا است و بلندترین نقطه آن Khao Rom در ارتفاع 1 ، 351 متر است . Khao Yai نیز میزبان چندین آبشار معروف از جمله Namtok Sarika ، Heo Narok و Heo Suwat است ( که توسط فیلم ساحل مشهور شده‌است ) . بازدید از پارک ملی Khao Yai یک ضرورت برای هر عاشق طبیعت است !
پارک ملی دریایی جزایر Similan
پارک ملی دریایی جزایر Similan در سال 1982 در یک پارک دریایی ملی اعلام شد . این جزایر سالانه هزاران بازدیدکننده از جمله بسیاری از غواصان را به خاطر شهرت خود به عنوان محل غواصی معروف جهانی جذب می‌کنند . برخی از بهترین غواصی را در دنیا ارائه می‌دهند که آب‌های اطراف آن به طور کامل پر از ماهی استوایی و زندگی دریایی است . پارک دریایی در کل تا حد زیادی توسعه‌نیافته است و تنها از ماه نوامبر تا می ( فصل بالا ) باز است و در طول فصل ( فصل باران‌های موسمی ) بسته می‌شود تا زمانی که برای بازدید برنامه‌ریزی می‌کنید زمان‌بندی خود را به دست آورید .
نگاه کنید : بازارهای شناور
بازارهای شناور معروف به احتمال زیاد در هر راهنمای سفر و سایت در مورد تایلند ذکر می‌شوند . این روزها تمرکز آن‌ها از تامین غذای بیشتر به افراد محلی تغییر کرده‌است تا به عنوان یک جاذبه توریستی عمل کنند بعد از اینکه تجار متوجه شدند که بازارها در بین مسافران محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند. با این حال ، هنوز هم می‌توانید کشتی‌های چوبی قدیمی را ببینید که از میوه‌های گرمسیری تازه ، سبزیجات و غذاهای محلی تازه پخته‌شده استفاده می‌کنند . اگر شما بیش از حد نگران چانه زدن با فروشندگان نیستید و فقط می‌خواهید بازار را برای خود ببینید ، به تور قایق راهنمایی بروید . تورهای قایق برای بازارهای عمومی بیشتری را می‌توان در هر آژانس مسافرتی در بانکوک رزرو کرد .
انجام دهید : بازدید از یک معبد
به غیر از مناظر طبیعی نفس‌گیر طبیعی و آب و هوای متنوع ، هر منطقه به روش خودش منحصر به فرد و زیبا است . یک کشور غرق در تاریخ غنی و باورهای مذهبی عمیق ، معابد بودایی زیبا و زیبا را می‌توان در سراسر کشور و همچنین ساختمان‌های تاریخی و خرابه‌های باستانی یافت .
طبیعتا ً، هیچ دیداری از تایلند بدون بازدید دست‌کم برخی از معابد محلی و تسخیر و همچنین زیبایی معنوی که هر یک باید ارائه دهد ، کامل خواهد بود .
انجام دهید : بروید به جزیره Island
تایلند شامل بیش از 5000 مایل خط ساحلی و هزاران جزیره استوایی است که منتظر کشف آن هستند . بهترین راه برای کشف این جزایر ، استخدام longtail و captain محلی است . این ها معمولا ً از یک پس‌زمینه ماهیگیری می‌آیند و هیچ مشکلی نخواهید داشت که به شما بهترین سواحل و خلیج‌ها را نشان دهند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بپرسید ! شاید یکی از بهترین مناطق برای جست و جوی جزیره‌ای و تجربه زندگی جزیره‌ای استوایی در خلیج تایلند باشد که در حال انجام hop کلاسیک بین کوه Samui ، کوه Phangan و کوه تائو می‌باشد . با این که خیلی به هم نزدیک هستند ، هر جزیره دارای یک سبک خاص خاص خودش و روش زندگی است !
انجام دهید : تجربه یک جشنواره تایلندی
زمانی که سفر خود به تایلند را برنامه‌ریزی می‌کنید ، قطعا ً باید بفهمید که آیا فستیوال‌ها در حال انجام هستند یا خیر. مشهورترین فستیوال‌ها در تایلند در ماه‌های نوامبر و سانگکران در ماه آوریل ، لوی Krathong هستند . سانگکران به عنوان سال جدید تایلند و جدا از معنای معنوی عمیق آن شناخته می‌شود .

انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2410

به "10 چیز برای دیدن و انجام در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 چیز برای دیدن و انجام در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید