92 میلیون متر مکعب از فاضلاب تولیدی اصفهان فاقد شبکه جمع آوری است

به گزارش مجله نماشو، اسماعیل ادیب مجد پیش از ظهر یکشنبه در جمع مدیران آب منطقه ای کشور گفت: طی یکسال گذشته مطالعاتی تحت عنوان طرح جامع پساب استان اصفهان صورت گرفت و بر این اساس تعیین شد میزان آب شرب شهرهای استان 391 میلیون مترمکعب و 37 میلیون مترمکعب میزان آب شرب در روستاهای استان اصفهان است.

92 میلیون متر مکعب از فاضلاب تولیدی اصفهان فاقد شبکه جمع آوری است

وی بیان داشت: حجم کل آب شرب در سال 95 در استان اصفهان، 428 میلیون متر مکعب است و میزان حجم فاضلاب ناشی از آن 266 میلیون متر مکعب برآورد می گردد.

مسئول طرح جامع پساب در شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: تا سال 1425 برآورد گردیده که میزان آب شرب از 428 به 572 میلیون متر مکعب برسد که متعاقبا میزان حجم فاضلاب از 266 به 373 میلیون متر مکعب خواهد رسید. همچنین اضافه کرد طی اطلاعات سال 1395 از 266 میلیون متر مکعب فاضلاب فراوریی مقدار 169 میلیون متر مکعب به پساب تبدیل گردیده است.

وی با بیان اینکه 57 شهر استان دارای طرح های مطالعاتی فاضلاب است، ادامه داد: 29 شهر دارای شبکه جمع آوری فاضلاب و 21 شهر دارای تصفیه خانه در حال بهره برداری فاضلاب است. همچنین در استان اصفهان در حال حاضر 24 تصفیه خانه شهری و یک تصفیه خانه روستایی وجود دارد.

ادیب با بیان اینکه جمعیت زیر پوشش فاضلاب شهری استان حدود 2.9 میلیون نفر است، اضافه کرد: این به معنی آن است که 60 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب است.

وی بیان داشت: در کارگروه سازگاری با کم آبی مصوب شد که حدود 95 میلیون متر مکعب از 126 میلیون متر مکعب حجم فراوریی سه تصفیه خانه شمال و جنوب و شرق به حقابه داران شرق اصفهان اختصاص یابد شرح این که ما به التفاوت دو رقم ذکر گردیده تعهداتی است که از رقم کل فراوریی کسر گردیده است.

ادیب ادامه داد: حجم مابقی تصفیه خانه های فاضلاب اصفهان 43 میلیون مترمکعب است که با کسر تعهدات به 29 میلیون متر مکعب می رسد.

وی با بیان اینکه کل پساب فراوری استان 169 میلیون متر مکعب است، اضافه کرد: سطح کیفی پساب 23 تصفیه خانه مورد آنالیز نهاده شد و هیچ کدام کیفیتی مطابق استانداردهای لازم برای مصارف غیر از صنعتی را احراز نکرده اند. طبق بخشنامه های وزارت نیرو تصفیه تکمیلی پساب تا حد استاندارد استفاده برعهده متقاضی است و عموما به جز صنعت، دیگر متقاضیان در این خصوص ابراز علاقه نکرده اند. این در حالی است که در برخی از مناطق استان متقاضی برای خرید و استفاده پساب در بخش صنعت وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1397 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 94

به "92 میلیون متر مکعب از فاضلاب تولیدی اصفهان فاقد شبکه جمع آوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "92 میلیون متر مکعب از فاضلاب تولیدی اصفهان فاقد شبکه جمع آوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید