آخرین وضعیت شکایت همامی از پرسپولیس و آزادی برای فینال آسیا

به گزارش مجله نماشو، سهیل مهدی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه شکایت مسعود همامی از پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا به سازمان لیگ ایران منعکس شده است، درباره تجهیز استادیوم آزادی برای فینال آسیا در صورت صعود پرسپولیس صحبتهایی عنوان نمود که مشروح این مصاحبه در ادامه می آید:

آخرین وضعیت شکایت همامی از پرسپولیس و آزادی برای فینال آسیا

* خبرنگاران - آقای مهدی! آخرین وضعیت تجهیز استادیوم آزادی برای فینال آسیا به کجا رسیده است؟

- سهیل مهدی: من در جریان جزئیات نیستم. ناظری که از AFC آمده بود، گزارشش را به فدراسیون فوتبال داده است. نکته مهم شاید نوع برگزاری فینال باشد. برگزاری فینال پروتکل های جدیدی را می طلبد و سهمیه های مختلفی را برای صندلی تماشاگران، صندلی رسانه، صندلی ویژه و ... این فضاها باید در استادیوم آزادی مورد بازبینی قرار بگیرد. طبیعتا این صندلی ها در بازی رفت برای تیم میهمان هم خواهد بود.

* پروتکل برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا می تواند با برگزاری جام جهانی برابری کند؟

- یک جورهایی می توان گفت نوع برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا نزدیک به بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی است؛ از نظر ریسک و افراد برگزار نماینده ها.

* قبول دارید امکانات استادیوم آزادی برای فینال آسیا محدود است؟

- آزادی استادیوم خوبی است ولی باید از نظر سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز گردد. طبیعتا ما هم نگران هستیم اما اگر این استادیوم تجهیز گردد و فینال آسیا را تجربه کند، قطعا می تواند به یک الگو تبدیل گردد؛ چه از نظر امکانات و چه از نظر افراد برگزار نماینده.

* آیا شما به عنوان مسئول کمیته صدور مجوز حرفه ای، گزارش باشگاه های ایرانی را به کمیته بدوی انعکاس داده اید؟

- هنوز خیر؛ جزئیاتی مانده که باید کامل گردد.

* این روزها صحبت از شکایت مجدد نفراتی مثل مسعود همامی از پرسپولیس و یا جواد نکونام از استقلال به AFC مطرح است. چقدر این شکایت ها می تواند برای این دو باشگاه مشکل ساز بگردد؟

- من درباره اشخاص حرف نمی زنم چون مورد به مورد متفاوت است. به طور کلی اگر بازیکن ابتدا مدارکش را به AFC بدهد، آنها این مدارک را به ما منعکس می نمایند و در داخل ایران ادعای دو طرف یعنی هم بازیکن و هم باشگاه آنالیز می گردد. خوشبختانه در کمیته بدوی افرادی مستقل از فوتبال حضور دارند. منظورم این است که این افراد از قدیمی های فوتبال هستند اما در سازمان ها و باشگاه های فوتبال سمت و وابستگی ندارند. آنها هم مدارک را آنالیز می نمایند و بهترین قضاوت را خواهند داشت. در واقع این کمیته یاری می نماید تا مشکل دو طرف حل گردد.

* در مورد باشگاه پرسپولیس و مسعود همامی سئوال این است که آیا AFC مدارک و شکایت این بازیکن را به شما ارسال نموده است؟

- بله؛ AFC بلافاصله همان روز و یا یک روز بعد این شکایت ها را برای خودمان می فرستد. ما هم سعی کردیم با یاری به دو طرف، مشکل را حل و فصل کنیم. خب وقتی شکایتی اینچنین صورت می گیرد، باید مدارک باشگاه و یا طرف دیگر هم آنالیز گردد و کمیته بدوی هم راهکارهای قانونی دارد.

* آیا ممکن است همین مورد شکایت همامی برای مجوز حرفه ای فصل آینده پرسپولیس مشکل ساز گردد؟

- مدارک در اختیار کمیته بدوی است و مسئولان این کمیته باید پاسخگو باشند. در نهایت امیدوارم اتفاقی رخ بدهد که هر دو طرف منتفع شوند.

* آیا کنفدراسیون فوتبال آسیا به حرف و گزارش کمیته بدوی اکتفا می نماید و یا ممکن است خودش هم آنالیز های جدیدی داشته باشد؟

- AFC هم می تواند به کمیته بدوی اکتفا کند و هم خودش آنالیز های جداگانه ای انجام بدهد. در هر صورت نظر نهایی با AFC است. حتی کنفدراسیون آسیا می تواند فدراسیون فوتبال یک کشور را به خاطر اطلاع رسانی نادرست و مدارک دور از واقعیت، دچار محدودیت و مشکل کند.

* چند روز پیش رسانه های اماراتی اعلام کردند 11 بازیکن این کشور از کمیته بدوی این کشور مجوز حرفه ای گرفته اند. آیا این می تواند برای باشگاه های ایرانی زنگ خطر باشد؟

- از لحاظ رنکینگ و رتبه خیر ولی از نظر رقابت بله؛ می تواند برای باشگاه های ما خطر باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 123

به "آخرین وضعیت شکایت همامی از پرسپولیس و آزادی برای فینال آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت شکایت همامی از پرسپولیس و آزادی برای فینال آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید