آخرین شرایط پیشرفت پروژه مسکن ملی

به گزارش مجله نماشو، به گزارش تجارت نیوز، بر اساس اعلام محمود محمودزاد، معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش مشارکت حدود 97 هزار واحد مسکونی شروع شده که از این تعداد 58 هزار و 213 واحد در مرحله ساخت و 38 هزار و 448 واحد در مرحله آماده سازی زمین قرار دارند.

آخرین شرایط پیشرفت پروژه مسکن ملی

جهت دریافت خدمات محوطه سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

در قالب فروش اقساطی 99 ساله نیز ساخت 58 هزار و 500 واحد مسکونی آغاز شده است. همچنین 9612 فقره تسهیلات ساخت به متقاضیان واجد شرایط که دارای زمین هستند پرداخت شده تا اقدام به ساخت وساز نمایند.

در بعضی شهرهای کوچک و متوسط نیز که مسئولیت اجرای آن با بنیاد مسکن خواهد بود در قالب ساخت گروهی مسکن زمین برای احداث حدود 17 هزار و 500 واحد تامین و به متقاضیان واگذار شده تا خودشان با نظارت بنیاد مسکن بسازند. این تعداد هم کنون به پیشرفت حدود 100 درصد رسیده و خرداد یا تیر ماه سال جاری افتتاح می گردد.

از سوی دیگر برای ساخت 24 هزار و 155 واحد مسکونی، زمین در اختیار تعاونی ها و بخش خصوصی قرار گرفته است.

قرار است عملیات ساخت همه 400 هزار واحد مسکونی در سال 1399 و همه واحدها تا قبل از سرانجام دولت دوازدهم به مرحله واگذاری و بهره برداری برسد.

گفته می گردد 330 هزار واحد در قالب فروش اقساطی و اجاره 99 ساله خواهد بود و 70 هزار واحد با روش مشارکت در ساخت در اختیار سازنده ها قرار می گیرد. آورده دولت، زمین خواهد بود و آورده سازندگان، سرمایه و توان فنی است. در سرانجام پروژه سهم هریک از طرفین به صورت کارشناسی معین و بین دو طرف تقسیم می گردد.

در مجموع قرار است زمین برای ساخت 150 هزار واحد مسکونی از طرف شهرهای جدید تامین گردد. تامین زمین 45 هزار واحد بر عهده شرکت بازآفرینی شهری است. سهمیه سازمان ملی زمین و مسکن نیز تامین زمین حدود 200 هزار واحد خواهد بود.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3912

به "آخرین شرایط پیشرفت پروژه مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پیشرفت پروژه مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید