آمارهای عجیب از مصرف برق برای استخراج بیت کوین

به گزارش مجله نماشو، تهران (پانا) - در 4 روز گذشته 133 تراوات ساعت برق در جهان برای استخراج بیت کوین مصرف شده است.

آمارهای عجیب از مصرف برق برای استخراج بیت کوین

به گزارش فارس، بیت کوین پرطرفدارترین ارز مجازی در جهان به شمار می رود و برای استخراج آن برق زیادی مصرف می شود و پیش بینی می شود، این فرایند طی چند سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

به طور کلی برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین در جهان نزدیک به میزان برقی است که تمام کشورهای جهان مصرف می کنند و انتظار می رود تا سال 2024 برق مصرفی برای استخراج بیت کوین از مجموع برق مصرفی 121 کشور در جهان فراتر رود.

برای استخراج بیت کوین هم اکنون صدها میلیون کامپیوتر 24 ساعته در حال کار هستند و همه این ها به خاطر میزان گرمای ایجاد شده ناشی از سنگینی محاسبات نیاز به خنک شدن و استفاده از کولر دارند.

جالب است بدانید که برخی کشورها نظیر ایران به خاطر استخراج بیت کوین با کمبود برق روبرو شده اند و همین امر باعث شده مجبورند مزارع استخراج بیت کوین خود را تعطیل کنند.

بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت هم می گوید: بیت کوین از هر تراکنش دیگری که بشر تا کنون تجربه کرده مصرف برق بیشتری دارد.

نکته حائز اهمیت اینکه هر چقدر که می گذرد، باید کامپیوترهای بیشتری برای استخراج بیت کوین در جهان به کار گرفته شده و همین امر هم سود استخراج آن را کاهش و هم مصرف برق آن را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1726

به "آمارهای عجیب از مصرف برق برای استخراج بیت کوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمارهای عجیب از مصرف برق برای استخراج بیت کوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید