اجرایی شدن معافیت مالیاتی و گمرکی ماشین آلات چاپ

به گزارش مجله نماشو، مدیرکل دفتر چاپ وزارت ارشاد از اجرایی شدن معافیت های مالیاتی و گمرکی ماشین آلات چاپ اطلاع داد و گفت: چاپخانه داران برای ثبت نام باید به سامانه بهین یاب وزارت صنعت مراجعه نمایند.

اجرایی شدن معافیت مالیاتی و گمرکی ماشین آلات چاپ

احمد علمشاهی مدیر اداره امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، از ثبت لینک ثبت نام معافیت گمرکی چاپخانه داران در سایت بهین یاب وزارت صنعت اطلاع داد.

وی اضافه نمود: فعالان حوزه چاپ می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب وزارت صنعت ثبت نام نموده و از تسهیلات معافیت گمرگی استفاده نمایند. این تسهیلات در تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد با وزارت صنعت اجرایی شد و بر طبق آن معافیت مالیاتی و حقوق ورودی از ماشین آلات چاپ حذف خواهد شد.

علمشاهی توضیح داد: پس از آن نمایندگان و کارشناسان وزارت ارشاد نیز به آنالیز ثبت نام شدگان و مدارک آن ها پرداخته و آن را تایید یا رد می نماید، وزارت صنعت نیز در پایان سایر امور اجرایی را انجام خواهد داد. هر واحد چاپی که به بازسازی و نوسازی پرداخته و بتواند فعالیت خود را توسعه دهد، بر اساس این اولویت ها می تواند از اعتبارات و تسهیلات نیز استفاده کند.

مدیر کل دفتر امور چاپ وزات ارشاد با اشاره به تحقق سایر بندهای این تفاهم نامه گفت: در گام بعدی ما به دنبال این هستیم که صنعت چاپ را در میان اولویت های سرمایه گذاری که وزارت صنعت هر ساله معرفی می نماید، وارد کنیم تا واحدهای چاپی نیز دراولویت سرمایه گذاری وزرات صنعت باشند.

وی با اشاره به ضمانت اجرایی این تفاهم نامه در دولت آینده گفت: وقتی صنعت چاپ در سامانه بهین یاب ثبت گردد، تبدیل به یک رویه ماندگار و مشمول خدمات وزارت صنعت نیز می گردد، بنابراین قانونی است، علاوه بر آن نگاه دولت های آینده نسبت به چاپ نیز قطعاً نگاهی متعالی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3227

به "اجرایی شدن معافیت مالیاتی و گمرکی ماشین آلات چاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرایی شدن معافیت مالیاتی و گمرکی ماشین آلات چاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید