احتمال افت فشار آب در مناطق پُرمصرف، مردم در مصرف آب مدیریت نمایند

به گزارش مجله نماشو، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از احتمال کاهش فشار آب در مناطق پرمصرف اطلاع داد و گفت: مدیریت مصرف در شرایط فعلی بسیار مهم و لازم است.

احتمال افت فشار آب در مناطق پُرمصرف، مردم در مصرف آب مدیریت نمایند

قاسم تقی زاده خامسی در گفت وگو با مجله نماشو، با بیان این که در حال حاضر باید به موضوع مدیریت مصرف آب در سراسر کشور توجه گردد، اظهار کرد: اکنون در بعضی مناطق که مصرف آب بالایی دارند، شاهد افت فشار آب هستیم. البته این مساله به ندرت و مقطعی است.

وی با تاکید بر این که فرایند مصرف فعلی آب باید تغییر یابد، توضیح داد: اگر شرایط به همین روال پیش برود افت فشار آب در کشور خواهیم داشت؛ لذا تقاضا و تاکید ما از مردم، مدیریت مصرف آب است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان این که رعایت نکات بهداشتی بسیار مهم و قابل توجه است، گفت: اگر آب به صورت درست و اصولی مصرف گردد مسئله ای نخواهیم داشت و تنها تقاضای ما مصرف بهینه آب است.

وی با بیان این که وظیفه ما تامین آب باکیفیت برای مردم و مسئولیت اجتماعی جوامع، مصرف بهینه آب است، گفت: بارندگی های اخیر به افزایش ذخایر آبی کشور یاری نموده، اما باید توجه داشت که ظرفیت تصفیه خانه ها محدود است و چون آب باید در اختیار همه ایرانی ها قرار گیرد، افزایش مصرف 30 درصدی آب در بعضی شهرها و 15 درصدی در شهر تهران نگران کننده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 971

به "احتمال افت فشار آب در مناطق پُرمصرف، مردم در مصرف آب مدیریت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افت فشار آب در مناطق پُرمصرف، مردم در مصرف آب مدیریت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید