اختصاص 4 میلیارد تومان برای تأمین انرژی خورشیدی در کرج

به گزارش مجله نماشو، حسین محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر بر اهمیت بهره‌برداری هرچه بیشتر از منابع تجدید پذیر در تولید انرژی تأکید کرد و افزود: ایران به لحاظ دریافت نور خورشیدی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا، روزهای آفتابی بیشتری دارد اما متأسفانه در تولید و تأمین انرژی کشورمان از این موهبت خدادادی کمتر استفاده‌شده است.

اختصاص 4 میلیارد تومان برای تأمین انرژی خورشیدی در کرج

وی در ادامه بابیان اینکه در حال حاضر بیش از 90 درصد انرژی موردنیاز کشور از سوخت‌های فسیلی تأمین می‌شود، گفت: این اقدامات موجب افزایش آلودگی هوا و هدر رفت انرژی می‌شود و ازنظر اقتصادی هم مقرون‌به‌صرفه نیست؛ چراکه حدود 70 درصد از انرژی در نیروگاه‌ها هدر می‌رود.

رئیس کمیسیون محیط‌زیست، سلامت و ایمنی شورای شهر کرج از ضرورت انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و بهره‌برداری از انرژی‌های تجدید پذیر سخن گفت و ادامه داد: چون در ایران ظرفیت ویژه‌ای برای تکیه‌بر انرژی‌های نو ازجمله انرژی خورشیدی وجود دارد، باید به این سمت‌وسو حرکت کنیم.

محمدی با اشاره به اهمیت استقرار نظام مدیریت سبز و بهره‌گیری از انرژی‌های پاک و خورشیدی بیان کرد: به‌منظور پیاده‌سازی این هدف، چهار میلیارد تومان اعتبار در ردیف‌های بودجه سال جاری شهرداری کرج منظور شده است.

محمدی در ادامه تأکید کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر، بااعتبار منظور شده شهرداری در ابتدا به نصب پنل‌های خورشیدی در ساختمان‌های اداری این مجموعه و سپس در فضاهای عمومی ازجمله پارک‌ها ملزم خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که این اقدام شهرداری کرج در نصب پنل‌های خورشیدی الگویی برای دیگر بخش‌های دولتی و همچنین خصوصی استان البرز باشد تا برق موردنیاز مجموعه‌های خود را از طریق انرژی خورشیدی تأمین کنند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه بر اهمیت نقش مدیریت پسماند در بهره‌برداری از منابع انرژی تجدید پذیر اشاره کرد و گفت: فرآیند مدیریت پسماند شهرداری کرج با پایه‌ریزی اقدامات لازم اصلاح می‌شود، امیدواریم تا دو سال آینده شاهد اتفاق‌های خوب در این حوزه باشیم.

وی عنوان کرد: چندین شرکت سرمایه‌گذار فعال در بخش خصوصی از داخل و خارج کشور برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت پسماند شهرداری کرج اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال حاضر این پیشنهادها در مرحله ارزیابی است.

انتشار: 20 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 59

به "اختصاص 4 میلیارد تومان برای تأمین انرژی خورشیدی در کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 4 میلیارد تومان برای تأمین انرژی خورشیدی در کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید