ادامه بی تفاوتی ها و نگرانی از شیوع کرونا در نجف آباد

به گزارش مجله نماشو، نجف آباد با آمار 17 نفر مبتلا بعد از اصفهان و کاشان بیشترین آمار مثبت در استان را دارد اما همچنان از نظر موارد پیشگیرانه و بهداشتی کارهای جدی در آن انجام نشده است.

ادامه بی تفاوتی ها و نگرانی از شیوع کرونا در نجف آباد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، با اینکه کرونا این مهمان ناخوانده شور و حال عید هر ساله را گرفته اما نجف آباد، استان اصفهان به عنوان عظیمترین مرکز خرید غرب استان اصفهان و با توجه به شهرت انصاف کسبه آن همچنان شلوغ است، البته این شلوغی به نسبت سال های گذشته بسیار کمتر شده اما همین تردد بیش از حد و تجمع در فروشگاه های عظیم و بازار بستر مناسبی برای شیوع کرونا است.

خودروهای پارک شده در اطراف بازار و فروشگاه های عظیم نجف آباد گویای این مساله است که از شهرهای مجاور یا حتی استان های نزدیک بسیاری برای خرید به این شهرستان تردد دارند، ظاهرا مردم هنوز به این باور نرسیده اند که این ویروس با سرعت شیوع بالا پذیرای اجتماع است.

مدتی قبل در اقدامی همه بازارهای محلی و شب بازارها تعطیل شدند که باعث اعتراض بسیاری از کسبه این بازارها شد و مطرح کردند که اگر قرار بر تعطیلی است چرا فروشگاه های عظیم و بازار همچنان باز و مشغول کاسبی شب عید خود هستند.

آیا ویروس کرونا مختص قشر خاصی است؟

نجف آباد با آمار 17 نفر مبتلا بعد از اصفهان و کاشان بیشترین آمار مثبت در استان را دارد اما همچنان از نظر موارد پیشگیرانه و بهداشتی کارهای جدی در آن انجام نشده است، هنوز محورهای ورودی و خروجی شهرستان نجف آباد بدون نظارت و کنترل بهداشتی است و مسافران بدون هیچ دغدغه ای به این شهرستان وارد می شوند.

یکی دیگر از اقداماتی که ضمن تاکید وزارت بهداشت مبنی بر عدم ایجاد تجمع این روزها باعث تعجب شده کنترل ثبت ثنا در ورودی دادگستری نجف آباد است.

این اقدام که چند روزی است در حال اجرا است باعث شده که هر روز به دلیل آشنا نبودن مردم با این موضوع و کمبود نیروی کنترل کننده در دادگاه، مردم شاهد صف های طولانی در این مکان باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3901

به "ادامه بی تفاوتی ها و نگرانی از شیوع کرونا در نجف آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بی تفاوتی ها و نگرانی از شیوع کرونا در نجف آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید