ارتقای چشمگیر بودجه معاونت امور زنان در دولت دوازدهم

به گزارش مجله نماشو، معصومه ابتکار با اشاره به این که بودجه معاونت امور زنان و خانواده در سال 97 با رشد حدود 30 درصدی روبرو گردیده، از نگاه ویژه رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به موضوعات مرتبط با زنان قدردانی کرد.

ارتقای چشمگیر بودجه معاونت امور زنان در دولت دوازدهم

به گزارش خبرنگاران، معاون امور زنان ریاست جمهوری با قدردانی از نگاه ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه به موضوع زنان در جریان بودجه های سنواتی سال های اخیر، گفت: واقعیت آن است که در حوزه زنان با عنایت به نگاه ویژه رئیس جمهوری و توجه خاص شخص رئیس سازمان برنامه و بودجه تا به امروز مسئله ای نداشتیم و بودجه مورد احتیاج این معاونت مبتنی بر وظایف و مأموریت هایش تخصیص و تأمین گردیده است که امیدواریم در آینده هم این نگاه حمایتی ادامه داشته باشد.

ابتکار در ادامه با تأکید بر رشد کیفی و کمی حضور زنان در مناصب مختلف مدیریتی، گفت: یکی از برنامه هایی که در جریان هفته دولت مورد آنالیز نهاده شد، سهم زنان در بخش های مدیریتی بود که بر اساس دستور صریح رئیس جمهوری، این سهم باید در ساختارهای اجرایی به 30 درصد افزایش یابد که این برنامه با حمایت های سازمان برنامه و بودجه از پروژه های مربوط به زنان در حال پیگیری است.

او در ادامه تأکید کرد: با نگاهی به مشارکت های زنان در حوزه های مدیریتی در استان ها روشن می گردد که نگاه کلی دولت به بحث زنان نگاهی روبه جلو و توأم با واقعیت بوده است و دولت به اندازه توان و ظرفیت خود در این زمینه به مطالبات بانوان پاسخ داده است.

معاون رئیس جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا در فرآیند اجرای برنامه های تدارک دیده گردیده در بخش زنان با مسائل بودجه ای روبرو بوده است، گفت: خوشبختانه تمام وعده های بودجه ای دولت در امور زنان تا به امروز اجرایی گردیده که با توجه به نگاه حمایتی دکتر نوبخت از مسائل مربوط به زنان در ادامه هم با توکل به خدا مسئله ای نخواهیم داشت.

پیش از این، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در نخستین نشست خبری خود پس از تصدی این معاونت گفته بود که برای اجرای برنامه های مربوط به زنان احتیاجمند توجه ویژه به بودجه این بخش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2529

به "ارتقای چشمگیر بودجه معاونت امور زنان در دولت دوازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای چشمگیر بودجه معاونت امور زنان در دولت دوازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید