اروپایی ها بایدن را بر ترامپ ترجیح می دهند

به گزارش مجله نماشو، جدیدترین نظرسنجی ها نشان می دهند مردم سراسر اروپا با قاطعیت از جو بایدن دموکرات به جای دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می نمایند.

اروپایی ها بایدن را بر ترامپ ترجیح می دهند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان زمستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نقل از نیوزویک، بر اساس داده های جمع آوری شده از سوی 13 کشور توسط Europe Elects، میزان پاسخگویانی در اروپا که حامی نامزد دموکراتها در راه رسیدن به کاخ سفید هستند به طور میانگین 71 درصد است. بر طبق پژوهش این سازمان، تنها 14.5 درصد ترامپ را برای ریاست جمهوری آمریکا ترجیح می دهند.

نظرسنجی ها در زمینه دادن گزینه عدم تصمیم گیری و یا انتخاب نامزدهای دیگر همچون جو جورجنسن لیبرتارین، هاوی هاوکینز از حزب سبز یا کانیه وست مستقل متنوع عمل نموده اند.

پرسشهایی که شرکتهای نظرسنجی از رای دهنده ها پرسیده اند از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و بعضی کشورهای اروپایی از رای قطعی در یک رای گیری فرضی سوال نموده اند در حالی که دیگران از مردم پرسیده اند ترجیح می دهند چه کسی پیروز گردد.

در این میان Europe Elects گفته است، آنها نتوانسته اند داده های موجود مربوط به نظرسنجی های سراسری در چند کشور غیرعضو در اتحادیه اروپا به همراه 30 درصد از جمعیت رای دهندگان اتحادیه اروپا شامل لهستان، رومانی، پرتغال، جمهوری چک، اسلواکی، اسلوونی، بلغارستان، لوگزامبورگ، مالت، لیتوانی، استونی، لتون، جنوب بلژیک و ایرلند را بیابند.

هر چند که این نظرسنجی ها تصویری مقطعی از اروپا را به دست می دهند اما در کشورهای مورد مطالعه، جریان غالب نشان دهنده حمایت روشن اکثریت از جو بایدن بوده است.

شرکت YouGov فراگیر ترین نظرسنجی را از هفت کشور اروپایی با پرسش در مورد اینکه پیروزی چه کسی را در انتخابات آمریکا ترجیح می دهند انجام داده است.

در نظرسنجی این شرکت در بریتانیا معین شد که 61 درصد رای دهندگان تمایل به پیروزی بایدن دارند در حالی که تنها 13 درصد از ترامپ حمایت نموده و 26 درصد نیز عدم تصمیم گیری را انتخاب کردند.

نظرسنجی مربوط به آلمان نیز حمایت 71 درصدی از جو بایدن در مقایسه با رای 11 درصدی در حمایت از ترامپ را نشان داد.

نظرسنجی YouGov در فرانسه معین کرد که تنها 14 درصد از رای دهندگان در این کشور حامی ترامپ بوده و 64 درصد از بایدن حمایت کردند.

در ادامه این شرکت از رای دهندگان اسپانیایی نیز در این مورد سوال نموده که 16 درصد از آنها از ترامپ حمایت نموده اند اما 69 درصد مایل به پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا بوده اند.

در نظرسنجی YouGov بیشترین حمایت از ترامپ در ایتالیا بوده و 20 درصد از ایتالیایی ها از این رئیس جمهور آمریکا در انتخابات حمایت کردند و در مقابل 58 درصد از جو بایدن حمایت کردند.

در نظرسنجی مربوط به سوئد تنها 18 درصد مایل به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا بودند در حالی که 65 درصد از رای دهندگان از رقیب او یعنی بایدن حمایت کردند.

کمترین حمایت یک کشور اروپایی از ترامپ مربوط به دانمارک بوده و طبق نظرسنجی YouGov تنها شش درصد رای دهندگان این کشور خواهان پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا بودند در حالی که 80 درصد مایل به پیروزی بایدن بوده اند.

شرکت Research Affairs هم نظرسنجی مشابهی را در اتریش انجام داد که نشان داد 83 درصد از بایدن حمایت میکنند و تنها 17 درصد از رای دهندگان این کشور از ترامپ حمایت کردند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1341

به "اروپایی ها بایدن را بر ترامپ ترجیح می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها بایدن را بر ترامپ ترجیح می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید