اشکال استقلال کجاست؟ شاید در خریدهای گزاف

به گزارش مجله نماشو، استقلال بابت بازیکنانی هزینه گزاف داده است که امروز نصف قیمت پرداخت گردیده هم نمی ارزند.

اشکال استقلال کجاست؟ شاید در خریدهای گزاف

به گزارش خبرنگاران ، هرچیزی قیمتی دارد، بیشتر از قیمتش بها بپردازی، فقط می گردد ضرر و باید تاوان بدهی. از وقتی قیمت ها در لیگ ایران نجومی بالا رفت، بازدهی فنی به همان اندازه افت داشت. بازیکنان دستشان چرتکه گرفتند و قبل از هرچیزی کارشان شد حساب و کتاب کردن. لیگ ایران هم تاوان همین حسابگری ها را می دهد. اما یادمان رفته وقتی چرتکه می اندازیم و رقم های نجومی بازیکنان را حساب می کنیم تا چه اندازه در این بازار منفعت عایدمان می گردد.

قبل از بازی استقلال و ذوب هم مدیران دو باشگاه نشستند حساب و کتاب کردند که مرتضی تبریزی چقدر می ارزد، در نهایت فقط بابت رضایتنامه این مهاجم رقمی نزدیک به دو میلیارد ارزش گذاری کردند. شاید هم به خاطر همین ریخت و پاش بی دلیل بود که هوداران برای هورا کشیدن صف کشیدند و فکر کردند تبریزی قرار است معجزه کند، اما از این مهاجم معجزه گر هم هیچ اعجازی صورت نگرفت و امروز با این همه هزینه باید دوباره دنبال مقصر بگردیم. بازهم نسخه های قدیمی برای تیم می پیچیند. قدیمی های استقلال را آوردند و به هرکدام یک پست دادند و در لابه لای جلسات فنی می خواهند بفهمند اشکال کجاست؟ واقعا اشکال کار کجاست که امروز مربیان سابق استقلال که روزگاری دستیار منصوریان بوده اند مدعی شدند که چه فرقی میان منصوریان و شفر بود و استقلال چقدر متفاوت گردیده است؟ شاید هم حق با آنها باشد. هیچ چیز با استقلال پارسال فرقی ننموده و همچنان کاسه چه کنم چه کنم دستشان گرفتند و در عجب هستند که خریدهای میلیاردی شان چرا گل نمی زنند؟

حالا شاید همه سراغ حسن زمانی عضو هیات مدیره استقلال را می گیرند که فصل پیش هر روز چند مصاحبه می کرد و علیه کادر فنی موضع می گرفت، اما سال جاری هیچ کس از او خبری ندارد. استقلال هر چه در چنته داشت انگار رو نموده و حالا بدون اینکه سرمایه فکری داشته باشد هاج و واج مانده که چکارکند. مدیر عوض گردیده، سرمربی خارجی است، بازیکنان گران قیمت را هم خریده اند، در این میان اشکال کار کجاست؟ هنوز به نتیجه قطعی نرسیدند. اما آنچه امروز باعث گردیده تا منتقدان انگشت انتقاد را طرف روسای استقلال نشانه بروند، خریدهایی است که فقط هزینه گزاف روی دوش باشگاه گذاشته اند و از نظر بازدهی کاملا ضعیف عمل کردند. نکته اینجا است که استقلال در خط دفاع خود کمترین تغییر را داشت و همه آنهایی که امروز بازی می نمایند در تیم استقلال حضور داشتند، اما بیشترین تغییر در خط حمله این تیم بوده است، اما این همه مهاجم روی هم رفته نتواستند به اندازه یک مهاجم گل بزنند.

در چنین شرایطی باید تا چند هفته دیگر هم صبر کرد و دید بازیکنانی که امروز زیر چتر حمایت مدیرعامل هستند و هر روز از آنها در رسانه ها تعریف و حمایت می گردد، شایسته این حمایت هستند یا اینکه در نیم فصل دوم خانه تکانی در راه است و هر آنچه بابتش هزینه نموده اند باید با نصف قیمت به تیم های دیگر بفروشند.

500-670-10

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2667

به "اشکال استقلال کجاست؟ شاید در خریدهای گزاف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشکال استقلال کجاست؟ شاید در خریدهای گزاف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید