اصلاح بندهای برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، در این جلسه محسن پور سید آقایی با بیان اینکه در جلسه قبل نقدهایی نسبت به بندهای ارائه گردیده در برنامه پنج ساله سوم شد گفت: تعدادی از بندها اصلاح گردیده و در جلسه امروز مابقی نواقص مرتفع می گردد.

اصلاح بندهای برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه در خصوص افزایش ظرفیت های مراکز معاینه فنی اظهار کرد: ما باید ظرفیت این مراکز را تا 100درصد افزایش دهیم و در دو شیفت معاینه فنی ارائه کنیم تا همه خودروها بتوانند از این امکان استفاده نمایند. ضمن اینکه معاینه فنی تاکسی و خودروهای شخصی نباید یکی باشد و می توانیم با ارائه طرح های تشویقی به تاکسیرانی، تاکسی ها را تشویق به دریافت معاینه فنی برتر کنیم.

وی درباره فیلترهای جاذب دوده موقت و دائم نیز تاکید نمود: در شرایط فعلی، نمی توان هزینه جدیدی را به اقتصاد کشور تحمیل کرد. لذا نمی توان هم خودروهای برون شهری را ملزم به استفاده از فیلتر دوده کنیم و می توانیم بندی را در نظر بگیریم که اتوبوس هایی که به انتهاه های داخل شهر تردد می نمایند، ملزم به نصب فیلتر دوده شوند.

پورسید آقایی همچنین در خصوص اظهارنظر نماینده راهور مبنی بر مکلف شدن پلیس به رعایت تکالیف شهرداری نیز گفت: پلیس انتظار دارد بند مربوط به تامین هزینه ها توسط شهرداری باقی بماند اما متاسفانه اطلاعات مورد احتیاج شهرداری مربوط به حمل و نقل و خودروها را در اختیار نمی گذارد که این مغایر قانون است و می توان با تعامل این کاستی ها را مرتفع کرد.

در ادامه این جلسه که با حضور معاونان حمل و نقل مناطق مختلف تهران و نماینده پلیس راهور تهران برگزار گردید، هر یک از اعضا نظرات و اصلاحات خود درباره بندهای مختلف را ارائه کردند.

در انتها این نشست، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اعضای کمیسیون خواست تا نظرات کتبی خود در خصوص بخش دوم احکام برنامه پنج ساله را تا روز شنبه ارائه نمایند تا پس از آنالیز و برطرف نواقص برنامه نهایی آماده و به کمیسیون تلفیق ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2519

به "اصلاح بندهای برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح بندهای برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید