امتحانات دانش آموزان حضوری برگزار می گردد

به گزارش مجله نماشو، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات نیم سال اول دانش آموزان در همه پایه ها حضوری برگزار خواهد شد.

امتحانات دانش آموزان حضوری برگزار می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا کمره ای گفت: دانش آموزان چه در کلاس های حضوری شرکت نمایند و یا آموزش را بصورت مجازی دنبال نمایند باید سرجلسه امتحان حاضر شوند.

وی تأکید کرد: امتحانات فقط برای دانش آموزانی که مبتلا به کرونا شده و یا عذرموجهی برای حضور در مدرسه دارند بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

آقای کمره ای گفت: به مدارس اعلام نموده ایم که برنامه مدرسه باید براساس کلاس های حضوری انجام گیرد مگر اینکه برای رعایت فاصله دانش آموزان، بعضی از دروس بصورت غیرحضوری بوده و آموزش بصورت ترکیبی انجام گردد.

وی گفت: مدیران مدارس موظفند محدودیت های تشکیل کلاس حضوری را تا به امروز رفع نموده باشند و از امروز تعطیلی کلاس حضوری در هیچ مدرسه ای پذیرفتنی نیست و باید حداقل یک یا دو روز در هفته کلاس ها حضوری برگزار گردد.

آقای کمره ای گفت: مدارس می توانند برای تشکیل کلاس های حضوری از دانش آموزان و خانواده ها نظرسنجی نمایند، اما طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلاس های مدارس باید به سمت حضوری برود و تشکیل صرف کلاس های مجازی در هیچ مدرسه ای وجاهت قانونی ندارد.

وی به نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس اشاره نمود و اضافه کرد: ما مجوز های بازگشایی را به مدارسی داده ایم که ادعا نموده اند می توانند شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمایند، اما اگر رعایت شیوه نامه ها رو به کمرنگ شدن برود ناچار به ابطال مجوز بازگشایی مدرسه خواهیم بود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی درباره فوت دانش آموزان و معلمان در مدارس به دلیل ابتلا به کرونا گفت: اخبار صحیح در این باره به وسیله معاونت سلامت آموزش و پرورش تحلیل و آنالیز شده و به دست ما می رسد و خبری را که قابل تأمل و توجه باشد، نداریم.

وی اضافه کرد: به مدارس اعلام نموده ایم که در صورت ابتلای یک دانش آموز در هر کلاس، آن کلاس به مدت 15 روز تعطیل و آموزش ها بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

آقای کمره ای توضیح داد: اخباری مستند و منطبق با واقعیت درباره ابتلای دانش آموزان و معلمان به کرونا که نگران نماینده باشد نداریم.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی یادآور شد: اینگونه اخبار را از مراجع رسمی دریافت می کنیم و تصمیمات خود را با این اخبار منطبق خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2037

به "امتحانات دانش آموزان حضوری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات دانش آموزان حضوری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید