انتخاب مربیان بلوک شرق اشتباه است، از ولاسکو مشورت بگیریم

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، پس از تعویق المپیک 2020 توکیو، فدراسیون والیبال قراردادش با ایگور کولاکوویچ را فسخ کرد و به دنبال جذب مربی برای هدایت تیم ملی است.

انتخاب مربیان بلوک شرق اشتباه است، از ولاسکو مشورت بگیریم

مصطفی کارخانه در مصاحبه با خبرنگاران درباره گزینه هدایت تیم ملی والیبال از میان سرمربیان خارجی و داخلی گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت المپیک، گزینه خارجی بهتر است چرا که با توجه به مسابقات المپیک، اعتماد به مربی ایرانی هنوز به وجود نیامده و اگر تیم در المپیک نتیجه کسب نکند، تمام کاسه و کوزه ها بر سر مربی ایرانی شکسته خواهد شد بنابراین انتخاب مربی ایرانی ریسک بزرگی خواهد بود البته همه به توانمندی های مربی ایرانی واقف هستیم اما در حال حاضر شرایط برای حضور مربی ایرانی به وجود نیامده است.

کارشناس والیبال در ادامه تأکید کرد: المپیک میدانی است که باید حساب شده تر در آن گام بگذاریم. این رویداد هر چهار سال یکبار برگزار می شود و آرزوی هر مربی و فدراسیونی، حضور در آن است بنابراین باید گام ها را درست برداریم و بهترین گزینه را برای هدایت تیم ملی انتخاب کنیم. نباید مربی را انتخاب کنیم که اواسط راه بخواهیم با او فسخ کنیم. باید از همان ابتدا سراغ بهترین گزینه برویم. المپیک محل آزمون و خطا نیست. انتظار مردم از والیبال بالا و به حق است.

کارخانه افزود: باید مربی ای برای تیم ملی والیبال انتخاب شود که حساب خود را پس داده و کاملاً شناخته شده باشد. به جز ولاسکو، لطمه ای که والیبال ایران از مربیان خارجی خورد، در بحث کوچینگ بود. باید فاکتور، اولویت و مهم ترین ویژگی یک مربی که کوچینگ است را مد نظر قرار دهیم چرا که تمام مربیان بزرگ به همراه خود تمرین دهنده خواهند آورد. بازیکنان، مربی و فدراسیون هر یک هنری دارند و هنر یک مربی، کوچینگ است. ما از این حیث لطمه خورده ایم و نباید دیگر تکرار شود.

کارشناس والیبال در ادامه گفت: یک مربی خوب باید از همه ظرفیت های تیم به خوبی استفاده کند و شناخت عمیقی از بازیکنان داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از مربیان خارجی می توانند به والیبال ایران کمک کنند؟ اظهار کرد: بحث هایی درباره مربیان بلغارستانی مطرح است که آنها نمی توانند به والیبال ما کمک کنند چرا که مربیان والیبال در بلوک شرق در بحث کوچینگ ضعیف هستند. اگر به سراغ مربیان بلوک شرق برویم، اشتباه است. منطق این مربیان فقط زور است اما مربیان ایتالیایی حرفه ای تر عمل می کنند. باید از مربیانی استفاده کنیم که در ایتالیا چه در بحث باشگاهی و چه بحث ملی، رزومه خوبی داشته باشند و بازیکنان نیز مربی را بپذیرند.

کارخانه بیان نمود: ولاسکو می تواند در این زمینه به ایران کمک کند، او ارتباطات بین المللی و شناخت بهتری از ما دارد و می تواند در این زمینه به ما مشورت دهد. نباید از مربی خیلی جوان یا خیلی پیر استفاده کنیم؛ مربی که نه خیلی خام و نه خیلی پخته باشد. والیبال ایران به مربی باانگیزه نیاز دارد که علم، آگاهی و دانش بالایی داشته و مهمترین ویژگی یک مربی که بحث کوچینگ است را نیز بداند. دیگر زمان آزمون و خطا نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1010

به "انتخاب مربیان بلوک شرق اشتباه است، از ولاسکو مشورت بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب مربیان بلوک شرق اشتباه است، از ولاسکو مشورت بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید