انعقاد تفاهم نامه دانشگاه علی آبادکتول با دانشگاه های ترکیه و اندونزی

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدعلی آبادکتول گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحدعلی آبادکتول تاکنون با دانشگاه های کشورهای ترکیه، مازی و اندونزی تفاهم نامه همکاری امضاء نموده است.

انعقاد تفاهم نامه دانشگاه علی آبادکتول با دانشگاه های ترکیه و اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران از علی آبادکتول، علیرضا لادن مقدم ظهر امروز در نشستی مطبوعاتی گفت: تا انتها سال جاری اولین گروه از دانشجویان این دانشگاه به دبی یا مالزی اعزام می شوند.

وی اضافه کرد: در دانشگاه آزاد علی آبادکتول از نظر کیفی و آموزشی هیچ امکاناتی کم نداریم و تنها باید به مردم شناسانده گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول توضیح داد: در این دانشگاه در مجموع 118 رشته مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داریم که از این تعداد 40 رشته کارشناسی ارشد و 14 رشته دکترا هستند.

لادن مقدم ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت معصومه و روز دختر و روز خبرنگار گفت: خبرنگاران از عناصر مهم جامعه هستند ودر هر اتفاقی نگاه روی خبرنگاران است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول نیز در این نشست گفت: این دانشگاه بزرگترین دانشگاه صنعتی استان گلستان و در مجموع بزرگ ترین دانشگاه استان است.

حسین دیده خانی اضافه کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول 118 رشته مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با 5 هزار و 800 دانشجوی فعال و 180 عضو هیئت علمی داریم.

وی به توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه اشاره نمود و گفت: 13 رشته مصوب دکترا در این دانشگاه در حال تدریس است و در تلاشیم تا این تعداد را تا یک سال آینده به 20 رشته برسانیم.

دیده خانی توضیح داد: اولین دانشگاه کشور بودیم که دکترای تخصصی کارآفرینی را در 7 رشته برای پذیرش دانشجو داریم و هم اکنون 70 دانشجو در این رشته تحصیل می نمایند، همچنین دومین دانشگاه کشور هستیم که دکترای رشته مهندسی اقتصادی را به دانشگاه آوردیم.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول نیز در این نشست گفت: 35 فضای آزمایشگاهی و 30 فضای کارگاهی در این دانشگاه وجود دارد.

رادمهر توضیح داد: برای توسعه و تجهیز دانشگاه 10 میلیارد تومان هزینه شده است و تجهیزات این دانشگاه در شمال کشور منحصر به فرد است.

وی گفت: 90 هزار جلد کتاب مکتوب در 5 کتابخانه تخصصی این دانشگاه وجود دارد، البته تعداد زیادی کتاب الکترونیک نیزداریم که به این میزان اضافه کرده نشده است.

مسعود رادمهر اظهار کرد: دفتر امور نخبگان و باشگاه پژوهشگران جوان این دانشگاه نیز فعال است که نه تنها از دانشجویان بلکه از دیگر جوانان نیز حمایت مادی و معنوی می نماید و هم اکنون نیز 50 نفر را تحت پوشش دارد.

وی اظهار کرد: مرکز تحقیقات انرژی، آزمایشگاه انرژی های نو و سلول های خورشیدی نیز در دانشگاه آزاد علی آبادکتول فعال است که جزو آزمایشگاه های نو در کشور هستند.

معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول نیز که در این نشست حضور داشت، گفت: 2 سالن چند منظوره و تیم های ورزشی دانشجویی پیروز در این دانشگاه داریم.

محمدتقی حیدری با اشاره به پرداخت وام های دانشجویی گفت: وام های دانشجویی کوتاه، میان و بلند مدت نیز به دانشجویان پرداخت می گردد و در مجموع دانشجویان سالانه تا 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت می نمایند.

وی با بیان اینکه 22 هزار نفر از دانشگاه آزاد علی آبادکتول فارغ التحصیل شده اند، گفت: فرآیند فارغ التحصیلی و دریافت مدرک بسیار کوتاه شده است.

حیدری به روند اختصاصی کردن رشته پرستاری اشاره نمود و گفت: تا مهر ماه سال جاری مجوز رشته پرستاری کودک گرفته می گردد و بعد از آن به دنبال دریافت مجوز رشته های پرستاری روان، بهداشت جامعه و بهداشت سالمندی خواهیم رفت.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 448

به "انعقاد تفاهم نامه دانشگاه علی آبادکتول با دانشگاه های ترکیه و اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه دانشگاه علی آبادکتول با دانشگاه های ترکیه و اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید