انواع بالش را بیشتر بشناسید

به گزارش مجله نماشو، یک بالش پشتیبان بدن در حالت استراحت برای راحتی ، درمان یا تزئین است. بالش توسط گونه های زیادی از جمله انسان مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از انواع بالش ها شامل بالش های پرتاب ، بالش های بدنه ، بالش های تزئینی و موارد دیگر است. بالش هایی که به خواب یاری می نمایند نوعی بستر است که از سر و گردن پشتیبانی می نماید. انواع دیگر بالش ها برای پشتیبانی از بدن هنگام خوابیدن یا نشستن طراحی شده اند. بالش هایی نیز وجود دارند که شکل بدن انسان را برای افزایش راحتی در هنگام خواب در نظر می گیرند. بالش های تزئینی که در تختخوابها ، نیمکتها یا جایگاه ها به کار می رود گاهی اوقات به عنوان کوسن ها گفته می گردد.

انواع بالش را بیشتر بشناسید

بلیط هواپیما در طاهاگشت

در فرهنگ غربی معاصر ، بالشها از یک پاکت پارچه ای ساده یا طرح دار (معروف به بالش) تشکیل شده است که شامل یک چاشنی نرم ، معمولاً مصنوعی و معمولاً در اندازه و شکل استاندارد است. بالش ها از لحاظ تاریخی از انواع مختلفی از مواد طبیعی ساخته شده اند و بسیاری از فرهنگ ها همچنان از بالش های ساخته شده از مواد طبیعی در دنیا استفاده می نمایند.

کلمه بالش از انگلیسی میانه pilwe ، از انگلیسی انگلیسی Old pyle (شبیه به Old High German pfuliwi) و از لاتین pulvinus آمده است. اولین استفاده شناخته شده از کلمه بالش قبل از قرن دوازدهم میلادی بوده است.

تشک محافظ تشک بالش تخت باکس تشک مهمان

مشاوره فنی تحویل اکسپرس ارسال رایگان

تهران تحویل فوری وپرداخت در محل

- - تخفیف ویژه را از ما بخواهید - -

0912-972-5343

021-2842-3448

انواع بالش

یک بالش به منظور پشتیبانی و راحتی از بدن و سر طراحی شده است. سه نوع بالش اصلی وجود دارد. بالش های تختخواب ، بالش های ارتوپدی و بالش های تزئینی ، که برخی از موارد همپوشانی بین آنها وجود دارد. اندازه مناسب بالش تخت بستگی به اندازه تخت بستگی دارد. بالش های عظیمتر از حد استاندارد برای تخت های ملکه و پادشاهی در دسترس است.

انتخاب بالش تخت خواب تا حدی به موقعیت های خواب بستگی دارد: یکی از فراوری نمایندگان یک بالش نازک تر و نرم تر را برای خوابیدن چهره به پایین ، پشتیبانی متوسط برای خوابیدن روی پشت و یک بالش ضخیم تر و محکم تر برای خوابیدن در کنار آن توصیه می نماید.

تختخواب

شکل کلاسیک بالش تخت معمولاً یک مربع یا مستطیل است. در آمریکا ، آنها در این سه اندازه (در اینچ) متداول هستند: استاندارد (26 inc 20 اینچ) ، Queen (30 20 20 اینچ) و King (36 × 20 اینچ). در ایالات متحده ، اندازه کمتری از آن Jumbo است (28 20 20 اینچ) ، که عظیمتر از اندازه استاندارد اما از Queen Size کوچکتر است.

بالش ها به طور کلی با یک بالشتک قابل جابجایی پوشانده می شوند ، که این امر شستشو را تسهیل می نماید. جدا از رنگ و ماده ای که از آن ساخته شده اند ، بالش ها دارای سه ویژگی متضاد هستند:

  • اندازه
  • ویژگی ها
  • باز / بسته شدن

اندازه مطابق با بالش مورد آن است که حاوی آن باشد. آنها معمولاً به توضیح زیر است:

استاندارد

16 در 16 × در (41 سانتی متر cm 41 سانتی متر) (مربع)

مربع

26 در 26 پوند (66 × 66 سانتی متر)

استاندارد

20 در 26 × در (66 سانتی متر × 66 سانتی متر)

کویین

20 در 30 × در (76 سانتی متر × 76 سانتی متر)

کینگ

20 در 36 × در (51 سانتی متر × 91 سانتی متر)

مربع نیز در انگلستان کونتیننتال continental نامیده می گردد. اندازه بالش های آلمانی 80 × 80 سانتی متر (قدیمی تر) یا 40 × 80 سانتی متر (جدیدتر) است. بالش های یورو وقتی به عنوان زیرمجموعه بالش های تخت در نظر گرفته می شوند ، بالش های مسافرتی 26*26 به انتها می رسند و بالش های مسافرتی با سبک قدیمی معمولاً 16*12 تمام شده به انتها می رسند.

اصلی ترین ویژگی تمایز این است که آیا بالشتک ساده یا دارای ارزش در اطراف لبه است. در خصوص سابق این به عنوان سبک ساده و در خصوص دوم سبک آکسفورد توصیف شده است. [این نقل قول به استناد احتیاج دارد]

آکسفورد … در هر چهار طرف یک وسعت 5cm-10cm با فاصله دارد. با یک دکوراسیون نیم تنه یا بند ناف در اطراف لبه داخلی valance.

باز و بسته شدن موارد بالش از سبک کیف ساده در ایالات متحده گرفته تا سبک خانه دار در اروپا متداول است ، با داشتن یک جیب درون انتهای باز تا کاملاً بالش را در خود جای دهد. [این نقل قول احتیاج به استناد دارد. ]

زن خانه دار است … در واقع یک کیف است ، با یک تکه در قسمت باز برای محکم نگه داشتن بالش پشت برای نگه داشتن آن در …

روش های دیگر بستن بندها یا دکمه ها / دکمه های دکمه ای است.

یک بالش بدن با یک کیسه بالش آبی روشن

بالش های بدن به اندازه یک بدن کامل عظیمسال است ، و پشتیبانی از سر و گردن در بالا و زانوها و پاها را به پایین می رساند. این نوع بالش می تواند به ویژه در تهیه پشتیبانی برای کسانی که در کنار خود می خوابند و برای زنان باردار مفید است. اندازه آن 40 × 140 سانتی متر است.

تاریخچه

اگرچه منشأ دقیق آن ناشناخته است ، استفاده از بالش ها در حیوانات به خوبی در دوران ماقبل تاریخ تکامل یافته است ، اولین نمونه ها از جمله خزندگان و پستانداران که سر خود را بر روی خود قرار می دهند ، و دیگری برای حمایت از سر و گردن. حیوانات از جمله انسان در استفاده از اشیاء بی جان در لانه های خود از چوب و سنگ به عنوان بالش تکامل یافته اند. از زمان اهلی شدن ، بسیاری از حیوانات نیز آموخته اند که از بالش ها و کوسن های ساخته شده توسط انسان و همچنین استراحت در اعضای گونه های دیگر و خود برای این منظور استفاده نمایند.

چیزی در حدود 5 تا 23 میلیون سال پیش درختان میمون های عظیم که برای بهبود خواب خود آغاز به ساخت سکوی خواب از جمله بالش های چوبی کردند. براساس مطالعات اجرا شده بر روی شامپانزه ها که تا هشت تا نه ساعت شب می خوابند با استفاده از بالش های مخصوص آهنی ، بالش های محکم به میمون های عظیم امکان فرار از شکارچیان شب را داده و در هنگام خواب از درختان نمی افتند. احتمالاً این امر با تکامل مغزهای عظیم و مصرف نماینده انرژی ضروری بوده است. اگرچه ممکن است به طولانی تر شدن خواب REM منجر گردد ، که به نوبه خود باعث افزایش ظرفیت شناختی آنها می گردد.

بین النهرین و مصر باستان

نخستین استفاده ضبط شده از دستگاه مدرن بشر مربوط به تمدنهای بین النهرین در حدود 7000 سال قبل از میلاد مسیح است. در این مدت ، فقط ثروتمندان از بالش استفاده می کردند. تعداد بالش ها نمادی از شرایط است و بالش های بیشتری نیز به خود اختصاص می دهند که بیشتر از این شهرها استفاده می نمایند. بالش ها مدتهاست که در سراسر دنیا فراوری شده اند تا به منظور حل مشکل عودنماینده گردن ، کمر و درد شانه در هنگام خواب یاری نمایند. علاوه بر این برای راحتی ، از بالش برای نگه داشتن اشکالات و حشرات از مو ، دهان ، بینی و گوش افراد هنگام خواب استفاده می شد.

استفاده بالش با مومیایی ها و مقبره های مصر باستان در طول سلسله یازدهم همراه بوده است ، قدمت آن به سال 2055-1985 قبل از میلاد مسیح است. بالش های مصریان مصنوعی چوبی یا سنگی بودند. این بالش ها بیشتر با قرار دادن آنها در زیر سر آن مرحوم مورد استفاده قرار می گرفت زیرا سر. یک انسان جوهر زندگی و مقدس شمرده می شد. مصریان باستان از این بالش های چوبی یا سنگی استفاده می کردند تا از سر جنازه پشتیبانی نمایند ، از قدرت بدن حمایت نمایند ، گردش خون را حفظ نمایند و شیاطین را از خود دور نمایند.

اروپا باستان

رومیان و یونانیان اروپای باستان بر ایجاد بالش از نوع نرمتر تسلط داشتند. این بالش ها با نی ، پر و نی پر شده بودند تا آنها را نرمتر و راحت تر جلوه دهند. فقط افراد طبقه بالا معمولاً متعلق به این بالش های نرم تر بودند. به هر حال ، به همه اقشار مردم اجازه داده شد از برخی از بالشها هنگام خواب ، دراز کشیدن یا نشستن استفاده نمایند تا از آنها پشتیبانی نمایند. مردم اروپا باستان آغاز به استفاده از بالش ها هنگام رفتن به کلیسا کردند تا بتوانند در هنگام نماز زانو بزنند و زانو بزنند. کتابهای مقدس در. این روایتی است که امروزه هنوز زنده است. علاوه بر این ، رومیان و یونانیان با قرار دادن زیر سر آن مرحوم درست مانند مصریان باستان از بالش خود استفاده می کردند.

چین باستان

بالش های چینی به طور سنتی محکم بودند ، هرچند که گاهی از پارچه ای نرمتر روی آنها استفاده می شد. بیش از بسیاری از سلسله های چینی ، بالش از طیف گسترده ای از مواد از جمله بامبو ، یشم ، چینی ، چوب و برنز ساخته شده است. بالش های سرامیکی محبوب ترین شدند. استفاده از بالش سرامیکی ابتدا در سلسله سوئی بین سالهای 581 و 618 ظاهر شد در حالی که فراوری انبوه در بین سالهای 618 تا 907 در سلسله تنگ ظاهر می شد. روی آنها یکی از انواع متداول سفالهای مورد استفاده ، ظروف کرجو بود. بالشهای سرامیکی چینی از نظر فراوری و استفاده در دوره سلسله سونگ ، جین و یوان بین قرن 10 و 14 میلادی به اوج خود رسیدند ، اما به آرامی در دوره سلسله مینگ و چینگ بین سالهای 1368 و 1911 با ظهور مواد بهتر ساخت بالشها از بین رفتند.

بالش و تشک خوشخواب

یکی از عوامل مهم نسبت سایز بالش به تناسب سایز تخت و تشک است. اینکه ابعاد بالش شما با تشک شما تناسب و زیبایی داشته باشند. مثلا تشک رویا دو نفره با سایز 160*200 بالش هایی با ابعاد 50*70 سانتیمتر مناسب آن هستند. اگر از بالش 50*90 بهره ببرید بالش ها از دو طرف تشک بیرون میزنند. می توانید قیمت تشک خوشخواب را از سایت حراج تشک به آدرس bedsale.ir ببینید

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 946

به "انواع بالش را بیشتر بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع بالش را بیشتر بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید