اگر در حوزه آموزش آینده نگر نباشیم آسیب می بینیم

به گزارش مجله نماشو، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه آینده نگری در حوزه آموزشی بسیار مهم بوده و اگر به آن دقت نکنیم آسیب خواهیم دید، گفت: یکی از شاخصه های آینده نگری در آموزش ورود به آموزش های بین المللی است که باید جدی گرفته گردد.

اگر در حوزه آموزش آینده نگر نباشیم آسیب می بینیم

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، محمدصادق بیجندی در همایش معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی سراسر کشور که امروز (چهارشنبه 18 مهرماه) در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در کرج برگزار گردید گفت: تنوع خدمات آموزشی برای بخش آموزشی جهاد دانشگاهی بسیار مهم است؛ به عنوان مثال ما در حوزه علوم پزشکی ظرفیت بالایی در زمینه آموزش داریم که باید با نظارت دقیق و درست و با شدت تعمیم پیدا کند.

بیجندی اضافه نمود: ما در بخش آموزشی جهاد دانشگاهی به زنجیره خدمات آموزشی احتیاج داریم تا صفر تا صد یک آموزش را داشته باشیم و بدانیم چه کاری انجام می دهیم.

وی ادامه داد: من معتقدم همه کارهایی که در جهاد دانشگاهی اجرا شده بی نظیر است اما از سوی دیگر احتیاج به یک بازتعریف دارد تا در زنجیره آموزشی، اشتراک اطلاعات را داشته باشیم.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی اضافه نمود: زنجیره خدمات آموزشی باید با همکاری بخش پژوهشی، فرهنگی و اشتغال جهاد دانشگاهی محقق گردد؛ متأسفانه برخی مواقع در جهاد دانشگاهی بخشی نگری می گردد که این به ما آسیب می زند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش رقبای زیادی دارد گفت: باید در آموزش کاری کنیم که رقبا ما را الگو قرار دهند ما باید در این حوزه کاملاً جدید کار کنیم؛ علمی کاربردی ها، دانشگاه ها و موسسات باید پوست اندازی نمایند چون با شیوه کنونی نمی توان در این فضا کار کرد بنابراین به درآمد صرف دل خوش نکنیم و افق های دور را ببنیم.

بیجندی با تاکید بر اینکه آموزش باید در اوضاع فعلی هدفمند و دقیق باشد گفت: پروژه eight یکی از این نمونه های بی نظیر است و باید به عنوان افتخار جهاد دانشگاهی برای آن کار کنیم.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش زبان از پتانسیل بالایی برخوردار است گفت: کتاب eight در زمینه آموزش زبان توسط یورک تایید شده است.

بیجندی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه آینده نگری در حوزه آموزشی بسیار مهم بوده و اگر به آن دقت نکنیم آسیب خواهیم دید گفت: یکی از شاخصه های آینده نگری در آموزش ورود به آموزش های بین المللی است که باید جدی گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2693

به "اگر در حوزه آموزش آینده نگر نباشیم آسیب می بینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در حوزه آموزش آینده نگر نباشیم آسیب می بینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید