اینچه درگاهی: بعضی به دنبال پست هستند، اما سهم خواهی در ژیمناستیک جواب نمی دهد، پرونده ما در سازمان بازرسی مختومه است

به گزارش مجله نماشو، رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: ثبات مدیریتی برای پیشرفت یک اصل است، اما باید به شکلی کار کنیم که حضورمان مفید باشد، وگرنه فایده ای ندارد.

اینچه درگاهی: بعضی به دنبال پست هستند، اما سهم خواهی در ژیمناستیک جواب نمی دهد، پرونده ما در سازمان بازرسی مختومه است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، زهرا اینچه درگاهی در نشست خبری امروز که در محل فدراسیون ژیمناستیک برگزار گشت، گفت: اعضای هیئت رئیسه 9 نفر هستند که بعضی از آنها اقدام فردی انجام دادند. نقدها مطرح شده از طرف همه اعضا هیئت رئیسه نیست، بلکه از طرف یک نفر است. من از این عضو دعوت کردم با هم صحبت کنیم که او در نشست هیئت رئیسه شرکت کرد.

وی درباره انتقاد عضو دیگری از هیئت رئیسه از شرایط ژیمناستیک گفت: فرد جدید عضو هیئت رئیسه نیست و فقط میهمان نشست بود و حکمی ندارد. آقای قاسمی گفته درباره شرایط اخیر که اطلاع خاصی ندارد و فقط نظر آقای رمضانیان پور را به خاطر شناختی که از او دارد، تایید می نماید.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: اختلاف نظرها در ژیمناستیک جدید نیست. از دهه هفتاد که وارد عرصه مدیریتی شدم، اختلاف نظر بوده و در بعضی دوران زیاد بوده است. در دوره هایی که عده ای نبودند، شب نامه نویسی و شکایت ها زیاده می شده، ولی زمان حضورشان این اتفاقات کم بوده است. اتفاقات اخیر در گذشته نیز اتفاق افتاده و افرادی که همین روش را بلد هستند، دوباره این کار را انجام می دهند تا باعث کند کردن حرکت ژیمناستیک شوند. این اتفاقات خوب و به نفع ژیمناستیک نیست. سابقه افراد تعیین است. ما حتی از این منتقدان دعوت کردیم و حرف زدیم، اما متاسفانه بعضی از آنها به دنبال خدمت رسانی به ژیمناستیک بودند و پست در فدراسیون می خواستند. سهم خواهی در ژیمناستیک جواب نمی دهد و باید به دنبال یاری به این رشته باشیم.

اینچه درگاهی گفت: طی سال های 90 تا 95 شرایط عجیبی وجود داشت و حقوق های بالا داده و اضافه کار زیادی رد می شد که واقعی نبود. ما سعی کردیم صرفه جویی کنیم تا شرایط بهتری داشته باشیم. ما نمی خواستیم کسی در فدراسیون ژیمناستیک بنشیند و مطلب کشتی بنویسد. وقتی قطع همکاری می گردد، آن فرد باید دنبال کار بگردد، نه اینکه به دنبال تخریب باشد.

وی درباره نقدها نایب رئیس پیشین فدراسیون گفت: اینکه نایب رئیس تغییر کند، توهین به فرد قبلی در این پست نیست و هیچ هتک حرمتی نشده است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک مطرح نمود: ثبات مدیریتی برای پیشرفت یک اصل است، اما باید به شکلی کار کنیم که حضورمان مفید باشد، وگرنه فایده ای ندارد. من در ابتدای حضورم چارت ژیمناستیک را اصلاح کردم و خیلی از رشته های ژیمناستیک نیمه فعال بودند. ما احتیاج به تغییرات بزرگی داشتیم و کوشش کردیم این کار را انجام بدهیم. حتی اگر من هم نباشم، رئیس قبلی از صفر آغاز نمی نماید و ادامه روند قبلی را ادامه می دهد.

اینچه درگاهی گفت: در انتخابی تیم ملی جوانان و بزرگسالان در سال 96 در هر بخش یازده نفر شرکت کردند که این تعداد بسیار کم بود. سعی کردیم این تعداد را حفظ و تقویت کنیم و البته بر روی رده های پایه سرمایه گذاری کردیم تا آینده سازی صورت بگیرد. این یک کار ماندگار است. موضوع بعدی طرح پایگاه-مدرسه در ژیمناستیک است که هدف از آن رعایت بیشتر عدالت در استان های مختلف بوده است. ما در این طرح با مربیان سطح بالای کشور قرارداد بستیم و آنها در طول سال و در مقاطع مختلف زمانی به استان ها می روند و ریشه ژیمناستیک را بیشتر می نمایند. این طرح الان در سیستان و بلوچستان در حال انجام است و مربی مهدی احمدکهنی محسوب می گردد. این اقدامات ماندگار است، حتی بدون حضور من.

وی درباره شرایط کسب سهمیه المپیک گفت: زمان انتخابات قولی برای المپیک توکیو ندادم، اما در ادامه روند تغییر کرد و شرایط به گونه ای شد که الان نزدیک هستیم. کیخا رنکینگ چهارم جام دنیای است. نفرات بالاتر در رنکینگ سهمیه را گرفته اند و او شرایط خوبی برای کسب سهمیه دارد. احمدکهنی هم شرایط خوبی داشته و در مسابقات قهرمانی دنیا در اشتوتگارت رزرو فینال شد و این بسیار ارزشمند است. 201 نفر در دارحلقه شرکت کردند و او در بین این تعداد یازدهم شد. بهترین رتبه قبلی پیش از این عنوان 34 در پرش خرک بود. ما مسابقات جام دنیای ملبورن و باکو و قهرمانی دنیا در قطر را باید شرکت کنیم و دو ورزشکارمان شرایط خوبی در کسب سهمیه المپیک توکیو دارند.

وی درباره مطالب مطرح شده پیرامون مسائل اقتصادی فدراسیون گفت: گردش اقتصادی را باید قبل از سال اعلام کنیم، ولی به شرط آنکه بودجه دریافتی هم تعیین گردد. پیش بینی بودجه 17 فروردین به هیئت رئیسه ارائه شد که در آن به درآمد، هزینه و بخش مربوط به پرسنل و هزینه جاری اشاره شده بود. در آن موقع تعیین شد که اگر همه برنامه ها به بهترین شکل انجام گردد، چهار میلیارد تومان کسری خواهیم داشت و این فقط پیش بینی بود. خوشبختانه تا الان اردوها و اعزام ها و سایر مسائل پرداخت شده است. در جلسه شهریور ماه یک پیش بینی بودجه برای نیمه دوم سال کردیم. ما به دوستان در هیئت رئیسه گفتیم که چه پیشنهادی برای جبران کسری بودجه و صرفه جویی دارند و بعضی از آنها مطالبی را مطرح نمودند. ما تا الان 26 اردوی تیم ملی، 11 مسابقه، و 6 اعزام داشته ایم و درآمد نیز 1.1 میلیارد بوده است. بودجه فدراسیون در مجمع سالیانه 12 اسفند تصویب شده و این نهاد باید قانونا تصویب کند که این کار را نموده است. ادعای عدم تصویب بودجه غیر قانونی و قابل پیگیری است. جالب اینکه همه اعضای هیئت رئیسه این پیش بینی را امضا و قبول هم نموده اند. ما این پیش بینی را مطرح کردیم و تا اعضای هیئت رئیسه بتوانند یاری نمایند. این یک بحث داخلی و یک چشم انداز بود.

وی درباره سفر رئیس دفترش به سریلانکا گفت: او مربی و مدرس ژیمناستیک است و جزو اهالی فنی ژیمناستیک محسوب می گردد و با هزینه شخصی خودش به سریلانکا رفت، اما من شنیدم یک فرد مدعی شده که چرا از سفر این مربی در شاخه زیر نظرش اطلاع نداشته است.

وی درباره انتشار اخباری مربوط به حضور خواهرش در یکی از سفرها گفت: خانواده من افراد آزادی هستند که هرجایی بخواهند، می روند. اگر من از پول فدراسیون برای خواهرم هزینه کنم یا از طرف فدراسیون او را اعزام کنم، باید سندش تعیین گردد. به خانواده من تهمت زده شده است و به موقع پیگیری می کنم. خواهر من احتیاج به ویزا هم ندارد و مقیم کشور دیگری است.

اینچه درگاهی مطرح نمود: فردی که عنوان نموده پس از صحبت های اخیرش به خاطر این حرف ها برکنار شده است، فعالیتی برای شاخه ژیمناستیک برای همه نداشت. این عدم فعالیت مورد اعتراض اهالی ژیمناستیک نهاده شد، به همین دلیل چند هفته قبل درخواست جلسه کردیم، اما او به جلسه نیامد. ادعا کردن راحت است، ما باید سندش را هم اگر درست است، ارائه نمایند.

وی درباره نامه سازمان بازرسی گفت: بازرسی در همه نهادها حضور دارد. نمایندگان بازرسی در اواخر مهر پارسال در فدراسیون مستقر شدند تا دو سال و نیم قبل از آن را آنالیز کند. ما همکاری لازم را داشتیم. ما هم در بحث بازرسی صحبت داریم و زمانی که این نهاد دچار تخلف گردد، جای بحث دارد. احساس کردم بحث، فراتر از آنالیز ادواری است. مأموران این نهاد در فدراسیون، کمترین بخش از دوره حضور من را آنالیز کردند. فقط یک سفر برای دیدن مسابقه رفتم که در باکو بود و سایر سفرها مربوط به حضور در نشست های آسیایی و دنیای بود و همه نیز با مجوز شورای برون مرزی انجام شد. در صحبت با رئیس بخش ورزشی سازمان بازرسی، پرونده مختومه است و مسئله ای وجود ندارد. در همه نهادها جوابگو بوده ام. ژیمناستیک قانونی کار می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4192

به "اینچه درگاهی: بعضی به دنبال پست هستند، اما سهم خواهی در ژیمناستیک جواب نمی دهد، پرونده ما در سازمان بازرسی مختومه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینچه درگاهی: بعضی به دنبال پست هستند، اما سهم خواهی در ژیمناستیک جواب نمی دهد، پرونده ما در سازمان بازرسی مختومه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید