شمشکی: منتقدان یک روز کنار اسکی معلولان باشند، با انتقاد نادرست انگیزه را از بین می برند

به گزارش مجله نماشو، رییس انجمن اسکی معلولان گفت: کسانی که منتقد نتایج ضعیف تیم پارااسنوبورد در کاپ آسیا امارات هستند و می گویند اسکی بازن در دبی فقط لیز خوردند و برگشتند، تنها یک روز در کنار اسکی بازان در دیزین باشند و سپس به انتقاد بپردازنند.

شمشکی: منتقدان یک روز کنار اسکی معلولان باشند، با انتقاد نادرست انگیزه را از بین می برند

عیسی ساوه شمشکی در گفت وگو با خبرنگاران، در پاسخ منتقدین نسبت به نتایج ضعیف تیم پارااسنوبورد در مسابقات کاپ آسیا در امارات اظهار کرد: کسانی که منتقد نتایج ضعیف تیم پارااسنوبورد در کاپ آسیا امارات هستند و می گویند انجمن اسکی معلولان شماری توریست راهی دوبی کردند که دستاورد آن برای کشور هیچ بوده و تنها لیز خوردند تا به خط سرانجام برسند باید بگویم مدت یکسال و نیم است که در کنار رشته های صحرانوردی و آلپاین فعالیت خود را در اسنوبورد شروع کردیم و در طی این مدت تنها توانسته ایم 3 ورزشکار در رشته های مختلف برای اسنوبورد استعدادیابی کنیم. از سوی دیگر هدف ما تنها شرکت در کمپ تمرینی بود که از سوی IPC برای ورزشکاران آلپاین و اسنوبورد در دوبی با هزینه شخصی خود IPC پیش بینی شده بود و هیچ هزینه ای را ما پرداخت نکردیم.

وی گفت: بعد از یک هفته شرکت در کمپ تمرینی با موافقت مربیان کمپ و پیشنهاد رییس ورزشهای زمستانی IPC تصمیم بر این شد که به جز شرکت در کمپ تمرینی در کاپ آسیا و جام جهانی اسنوبورد و آلپاین نیز شرکت کنیم که مورد موافقت کمیته ملی المپیک نهاده شد. البته در کاپ آسیا اسنوبورد با وجود اسکی بازان مطرحی از کشورهای آمریکا، کانادا، ژاپن و چین ورزشکاران ما از بین 42 ورزشکار شرکت نماینده در صندلی هشتم، نهم و دوازدهم نهاده شدند که به اعتقاد من عملکرد موفقی با یکسال و نیم فعالیت در این رشته داشتند.

شمشکی اظهار داشت: ما در شرایطی به این نتایج دست پیدا کردیم که تنها 3 ماه فرصت برای انجام تمرینات داریم و با کمبود امکانات روبرو هستیم. ما مدت 35 سال تنها با صادق کلهر در مسابقات مختلف اسکی شرکت می کردیم و از سال 2014 که با پیشنهاد خسروی وفا اسکی معلولان را راه اندازی کردیم، هم اکنون 20 اسکی باز در رشته های آلپاین، اسنوبورد و صحرانوردی داریم. در طی این مدت کسانی را برای اسکی معلولان استعدادیابی کردم که حتی دو دست نداشتند و در سخت ترین شرایط اسکی دیزین آنها را برای مسابقات مختلف آماده کردیم. آنهایی که منتقد هستند تنها یک روز در کنار این ورزشکاران در پیست اسکی دیزین باشند تا ببینند برای آماده سازی این ورزشکاران چه شرایط سختی را سپری می کنیم و آیا تحمل چنین سختی ها را دارند. برخی رسانه ها با انتقادهای نادرست روحیه این ورزشکاران را متشنج و انگیزه آنها را از بین می برند.

رییس انجمن اسکی معلولان اضافه نمود: اسکی بازان ما در رشته آلپاین به حدی عملکرد خوبی داشتند که مورد تشویق رییس ورزشهای زمستانی IPC نهاده شدند و دیمیتری در جریان مسابقات طی مکاتبه با اشرفی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک از او خواست که قبل از برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در رشته اسنوبورد و آلپاین که بهمن ماه میزبان این مسابقات هستیم، کمپ تمرینی نیز با هزینه خود IPC پیش از مسابقات برای ورزشکاران شرکت نماینده برگزار کنیم که مورد موافقت نهاده شد.

وی اضافه نمود: هدف ما توسعه اسکی معلولان و ترغیب ورزشکاران بیشتر به این رشته است، ما به دنبال مدال آوری نیستیم. در گام نخست هدف بر این است که تعداد اسکی بازان معلول را افزایش دهیم و سپس به دنبال مدال آوری باشیم. متاسفانه رسانه ها تصور دیگری از اسکی معلولان دارند و با انتقادهای نادرست در روند کار وقفه ایجاد می نمایند.

شمشکی در سرانجام گفت: من به تمام کسانی که منتقد نتایج ضعیف اسکی معلولان هستند این آمادگی را دارم که مسوولیت کار را به او واگذار کنم تا ببینیم می توانند یک روز شرایط سخت این ورزشکاران را در دیزین تحمل نمایند یا خیر؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2895

به "شمشکی: منتقدان یک روز کنار اسکی معلولان باشند، با انتقاد نادرست انگیزه را از بین می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمشکی: منتقدان یک روز کنار اسکی معلولان باشند، با انتقاد نادرست انگیزه را از بین می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید