اینک دریچه ای به بیکرانگی رونمایی شد، کوشش برای از بین نرفتن

به گزارش مجله نماشو، مراسم رونمایی از آلبوم اینک دریچه ای به بیکرانگی به آهنگسازی حامد فکوری و مقداد شاه حسینی و آواز اشکان کمانگری جمعه شانزدهم شهریور در شهر کتاب دانشگاه برگزار گردید.

اینک دریچه ای به بیکرانگی رونمایی شد، کوشش برای از بین نرفتن

علیرضا بدیع شاعر و ترانه سرای شناخته گردیده کشورمان که اجرای برنامه را به عهده داشت، شرکت در چنین مراسمی را مانند مراسم کلنگ زنی پروژه های بین المللی دانست و گفت: اشکان کمانگری خواننده ای است که در انتخاب شعر وسواس و دقت ویژه ای دارد و در کنار حامد فکوری و مقداد شاه حسینی به عنوان آهنگساز موفق به فراوری موسیقی متفکری گردیده اند.

روایتی از ریاضت های بی مزد و منت ...

علیرضا میرعلینقی کارشناس و پژوهشگر موسیقی کشورمان نیز در این مراسم اعلام کرد: اغلب آثاری که این روزها به دستم می رسد در ردیف آثاری با ریاضت های بی مزد و منت نبوده است ولی به گمان من این آلبوم بدون توضیحات اضافی و به دور از حاشیه خود را به گوش مخاطب می رساند. به هر ترتیب خوشحالم که شاهد رونمایی اثری هستم که تک تک اعضا، از آن حد پختگی عبور کردند و به بیان شخصی خود رسیدند.

وی اضافه نمود: این نوع موسیقی میراث دار روزهای آغازین مکتب موسیقی روایی هستند. در 12 قطعه این آلبوم یک خط سیر منطقی را دیدم و از بیان سازی این اثر به واسطه موتیف های آن بسیار لذت بردم. اگر این آلبوم در زمانی که ساخته گردیده بود موفق به انتشار می شد، اثری بسیار پیشرو نسبت به زمان خود می بود. در این اثر جدای از یک صدای شخصی توانمندی شخصی سازی غیرقابل انکار دیده می گردد.

موسیقی سنتی همچنان قادر به جذب مخاطب است

کوثری استاد دانشگاه و مدیر انتشارات علمی و فرهنگی هم در این مراسم اظهار کرد: موسیقی سنتی ما راه های تازه ای را طی نموده و این مورد از این جهت حائز اهمیت است که این راه جدید برخلاف موسیقی دوران قاجار برای جوان امروزی حال آور است. این کار حرکتی نو محسوب و این نکته مثبتی به حساب آمده و ثابت می نماید موسیقی سنتی هنوز از بین نرفته و قادر به جذب مخاطب است.

حامد فکوری، مقداد شاه حسینی و اشکان کمانگری هم از جمله افرادی بودند که در ادامه برنامه به مصاحبه با مخاطبان پیرامون آلبوم اینک دریچه ای به بیکرانگی پرداختند.

اشکان کمانگری ضمن تشکر از مجموعه انتشارات علمی فرهنگی اضافه نمود: در بهار 93 به این گروه اضافه گردیده ام و مقبولیت و موفقیت این اثر را مدیون پختگی تک تک اعضا می دانم.

یک دور همی موسیقاییِ مسالمت آمیز

حامد فکوری آهنگساز اثر سخنران بخش دیگر این مراسم بود که به نقش مخاطب جدی در دلگرم ساختن هنرمندان برای فراوری آثار جدی اشاره نمود. به هر صورت سال ها طول کشید تا تهیه کننده ای در کنار ما قرار بگیرد که در ورای توجه به موسیقی عوام پسندانه به اثری تفکر محور توجه کند. مخاطب امروزی بیشتر جذب تک ترک ها می گردد و فراموش نموده که یک آلبوم موسیقی مانند کتاب است و می باید مانند کتاب از ابتدا تا انتهای آن را شنید.

آریا عظیمی نژاد نوازنده و آهنگساز نیز در این برنامه ضمن قدردانی از انتشار آلبوم اینک دریچه ای به بیکرانگی گفت: عرصه بیان هنری ، عرصه آزادی عمل برای میل به تنوع وتولد دنیا های دیگری است. مهم این است که دور هم هستیم و این تنوع باعث نوعی همزیستی مسالمت آمیز و تنوع شنیداری می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 95

به "اینک دریچه ای به بیکرانگی رونمایی شد، کوشش برای از بین نرفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینک دریچه ای به بیکرانگی رونمایی شد، کوشش برای از بین نرفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید