بازدید جلیلی از نمایشگاه کارتون -گرافیک

به گزارش مجله نماشو، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از نمایشگاه کارتون -گرافیک حق مسلّم ماست، بازدید کرد.

بازدید جلیلی از نمایشگاه کارتون -گرافیک

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران ، عصر امروز سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضور در ساختمان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی از نمایشگاه کارتون-گرافیک حق مسلّم ماست، بازدید کرد.

نمایشگاه هنری محمدحسین نیرومند، کاریکاتوریست و گرافیست با آثاری پیرامون موضوعات مربوط به سیاست خارجی و کشورهای استکباری، مذاکرات هسته ای منتهی به برجام، اجتماعی و محیط زیستی از 18 آذر الی 2 دی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری جهت بازدید عموم دایر می باشد.

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت پس از تجلیل از این آثار هنری گفت: هنگامی که هنر با فکر و آرمان پیوند بخورد، می تواند جامعه را نیز به تفکر وادارد و او را متوجه آرمان ها سازد.

وی گفت: هنر گرافیک یک ویژگی برجسته دارد که زبان آن یک زبان بین المللی است. افراد با فرهنگ های مختلف می توانند با آن ارتباط برقرار نمایند. به همین خاطر این هنر برای ما نیز دارای اهمیت است؛ چرا که می توانیم افکار و آرمان های انقلاب اسلامی را از این مجرا به مخاطب بین المللی خود منتقل کنیم.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی، پشتیبانی از هنرمندان فعال در این عرصه را یک وظیفه برای نهادهای انقلابی و حاکمیتی دانست و توضیح داد: یکی از مسائلی که در تاریخ یک کشور بسیار اهمیت دارد آن است که بتوان یک روایت دقیق از پدیده های تاریخی داشت. باید بتوان زوایا و ظرایف یک پدیده مثلا سیاسی را به خوبی آشکار کرد.

جلیلی در این باره اضافه کرد: می گردد برای این کار، کتاب نگاشت یا سخنرانی ایراد کرد اما گاهی با یک تصویر هنری پیغامی را منتقل می کنید که شاید با ده ها جلد کتاب هم نتوان آن را منتقل کرد.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی با اشاره به پیغام امام خمینی(ره) خطاب به هنرمندان در شهریور سال 67، گفت: حضرت امام(ره) در سرانجام جنگ به هنرمندان پیغامی فرستادند و در آنجا فرمودند هنری مقبول است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی(ص) یعنی اسلام فقراى دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم آور محرومیت ها باشد و هنری پاک است که کوبنده سرمایه دارى مدرن و کمونیسم خون آشام و نابودنماینده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگى، اسلام مرفهین بى درد، و در یک کلمه اسلام امریکایى باشد. ما در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی حوادث تلخ و شیرین بسیاری داشتیم. هنر در اینجا باید به میدان بیاید. حرف هنری نفوذ دارد و اذهان را میکاود و بر روی آنها تاثیر میگذارد. یک گرافیست یا یک کاریکاتوریست ممکن است بتواند در چند ثانیه یک پیغام را به گونه ای منتقل کند که با چند ساعت سخنرانی نگردد.

جلیلی در انتهای صحبت های خود اضافه کرد: انقلاب اسلامی به هنرمندان متعهد و توجه جدی به هنر نیازمند است تا بسیاری از مفاهیم انقلاب اسلامی و اسلام ناب را از طریق آن گسترش دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3212

به "بازدید جلیلی از نمایشگاه کارتون -گرافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید جلیلی از نمایشگاه کارتون -گرافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید