بازگشت رشد به اقتصاد کره جنوبی

به گزارش مجله نماشو، اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه سوم همزمان با آغاز محرک های اقتصادی به رشد بازگشت.

بازگشت رشد به اقتصاد کره جنوبی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در حالی که دولت کره اقدامات محرک را انجام داد و شرکای تجاری عظیم محدودیت های ویروس کرونا را کاهش دادند، اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه سوم به رشد بازگشت و از شدیدترین کوچک شدگی خود در بیش از یک دهه گذشته بهبود یافت.

چهارمین اقتصاد عظیم آسیا در سه ماهه سپتامبر نسبت به سه ماهه ژوئن 1.9 درصد رشد فصلی داشت، روز سه شنبه بانک کره گفت سریع ترین گسترش خود را از سه ماهه اول 2010 ثبت نموده است.

این امر کاهش 3.2 درصدی را در سه ماهه دوم معکوس نموده است که شدیدترین میزان آن از سال 2008 به بعد بوده و پیش بینی نظرسنجی رویترز در خصوص توسعه 1.7 درصدی را پشت سر می گذارد.

یک اقتصاددان سرمایه، پیش بینی کوچک شدگی یک درصدی درفراوری ناخالص داخلی در امسال را با اشاره به خطرات مداوم از شدت همه گیری در ایالات متحده و اروپا عنوان نمود.

وی گفت: اگرچه این بدترین عملکرد از سال 1998 به بعد است، اما همچنان کره را به یکی از بهترین اقتصادهای دنیا در امسال تبدیل خواهد نمود.

بانک کره که نرخ بهره را تا کمترین میزان 0.5 درصد کاهش داده است، کوچک شدگی 1.3 درصدی را برای سال پیش بینی نموده است که بالقوه عظیمترین کوچک شدگی بیش از دو دهه است.

وزیر دارایی کره گفت که داده های فراوری ناخالص داخلی تأیید می نمایند که راستا رشد برای عادی سازی آغاز شده است، که از این نظر مهم است که ما را ترغیب می نماید تا به بحران غلبه کنیم.

ماه گذشته دولت آغاز به تهیه آخرین بودجه ازچهار بودجه اضافی کرد تا در مجموع حدود 310 تریلیون وون (274.83میلیارد دلار) محرک اقتصادی تزریق کند.

بخش ساخت و ساز آنچنان پر رونق نبود، اگرچه علائمی وجود داشت که فراوری کارخانه با خروجی بخش فراوری 7.6 درصد نسبت به سه ماهه دوم بهبود می یابد.

سرمایه گذاری در ساخت و ساز بسیار ناخوشایند بود و در سه ماهه گذشته 7.8 درصد کاهش داشت، در حالی که مصرف خصوصی 0.1 درصد افت داشت.

پس از کاهش 2.7 درصدی اصلاح شده در سه ماهه دوم، اقتصاد در سه ماهه سوم 1.3 درصد کاهش یافت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3456

به "بازگشت رشد به اقتصاد کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت رشد به اقتصاد کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید