با تایید معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خبرنگاران به صندوق هنر و بیمه هنرمندان معرفی می شوند

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/لرستان مسئول مطبوعات و خبرگزاری های ارشاد لرستان گفت: با تایید معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خبرنگاران به صندوق هنر و بیمه هنرمندان معرفی می شوند.

با تایید معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خبرنگاران به صندوق هنر و بیمه هنرمندان معرفی می شوند

احمدرضا کاظمی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه هر ساله خیلی از اعضای خانه مطبوعات باید پالایش شوند یک سری افراد حذف و یکی سری اضافه شوند.

وی افزود: چندسالیست در این راستا در خانه مطبوعات لرستان اتفاقی نیفتاده و باید افرادی که که قبلا فعالیت رسانه ای داشته اند و هم اکنون خارج از استان به سر می برند و یا نشریه آنان ماده 16 شده و یا دیگر فعالیت رسانه ای ندارند حذف شوند و افراد جدیدی که برای دفاتر ورود پیدا کردند اضافه شوند.

مسئول مطبوعات و خبرگزاری های ارشاد لرستان اعلام کرد: برنامه ساماندهی اعضای خانه مطبوعات را در دستور کار داریم که با یاری خانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این ساماندهی انجام خواهد شد.

کاظمی افزود: خبرنگاران نشریات و پایگاه خبری به وسیله کد کارگاهی که از سوی تامین اجتماعی لرستان به آنان ارائه خواهد شد می توانند خود را بیمه نمایند.

وی بیان کرد: بعلاوه خبرنگارانی که عضو خانه مطبوعات نیستند می توانند به وسیله سامانه ای رسانه آثار خود را بارگزاری و بعد از تایید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صندوق هنر و بیمه هنرمندان معرفی تا از مزایا و تسهیلات آن بهره مند شوند.

مسئول مطبوعات و خبرگزاری های ارشاد لرستان توضیح داد: سال گذشته به کمتر از 20 نشریه در استان یارانه تعلق می گرفت ولی در حال حاضر نشریات مکتوبی که در استان به آنها یارانه تعلق گرفته 48 مورد است.

مسئول مطبوعات و خبرگزاری های ارشاد لرستان یادآور شد: مجموع یارانه دریافتی این نشریات فرق دارد و چنانچه ضریب کیفی نشریه خود را بالاببرند قطعا به صورت پلکانی یارانه آنان افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2133

به "با تایید معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خبرنگاران به صندوق هنر و بیمه هنرمندان معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تایید معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خبرنگاران به صندوق هنر و بیمه هنرمندان معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید