برترین گالری های هنری کشور نروژ

به گزارش مجله نماشو، برترین گالری های هنری کشور نروژ | Norways Top Art Galleries

کشور نروژ دارای هنری غنی و متنوع در ضمینه های گوناگون می باشد و اگرچه مهد اصلی هنر شهرهای اسلو و برگن می باشند اما برترین گالری های هنری کشور نروژ در سراسر آن پراکنده اند. نروژ کشور یکی از مشهورترین نقاشان نیز می باشد کسی که احتمالا همه تصویری از تابلوی جیغ اش را دیده ایم، ادوارد مانش (Edvard Munch) اهالی سراسر جهان هنر او را ستوده اند. برای آشنایی با برترین گالری های هنری کشور نروژ در ادامه با خبرنگاران همراه شوید.

برترین گالری های هنری کشور نروژ

گالری ملی | Nasjonalgalleriet

هیچ راهنمایی هنری به کشور نروژ بدون گالری ملی نروژ که در اسلو قرار گرفته است کامل نخواهد بود. البته بسیاری دیگر از برترین گالری های هنری کشور نروژ نیز در این شهر قرار دارند. این موزه شامل بزرگ ترین و کامل ترین مجموعه از آثار نقاشی، تابلو و مجسمه می شود. این گالری یک بینش عالی را از تاریخ هنر نروژ ارائه می کند و یک نسخه از تابلوی جیغ اثر ادوارد مانش در آن وجود دارد (او نسخه های مختلفی را نقاشی کرده است؛ شما می توانید نسخه دیگری از این اثر را در موزه مانش ببینید). شما می توانید هنر نقاشی خود را در اتاق طراحی به چالش بکشید، اتاقی که همه چیز برای نقاشی کشیدن در آن مهیا است. گالری ملی نروژ در روزهای پنجشنبه رایگان می باشد، پس در صورت سفر به اسلو بهانه ای برای بازدید نکردن از آن ندارید.

موزه هنرهای تجسمی نروژ | Nordnorsk Kunstmuseum

موزه هنرهای تجسمی نروژ در شمال این کشور و در شهر Tromsø واقع شده است. این مورد از برترین گالری های هنری کشور نروژ آثار هنرمندان نروژی و بین المللی را که متعلق به قرن هفدهم تا به امروز است را به نمایش گذاشته است. بیش از 2100 قطعه در مجموعه دائمی وجود دارد و همیشه نمایشگاه جدیدی برای کشف وجود دارد. موزه به شما یک بینش منحصر به فرد را از مردم و فرهنگ شمال نروژ ارائه می دهد.

موزه هنرهای کود | KODE Art Museums

KODE در واقع ترکیبی از هفت ساختمان و پنج موزه است که موجب شده تا یکی از بزرگترین موزه های اسکاندیناوی برای هنر، اشیاء تاریخی و برپایی کنسرت باشد. چهار ساختمان در مرکز شهر برگن قرار دارند و KODE 1، 2، 3 و 4 نامیده می شوند. سه امورد دیگر اما در خانه های سابق آهنگسازان Ole Bull، Harold Sæverud و Edvard Grieg قرار دارند. این موزه در حال حاظر تقریبا 50،000 اثر متنوع از جمله نقاشی ها، مجسمه ها، تاسیسات، فیلم ها، آلات موسیقی، مبلمان و آثار هنری و طراحی زیبا را نگهداری می کند.

موزه مانش | The Munch Museum

ادوارد مانش یکی از مشهورترین نقاشان نروژ است و کار او معروفیت بین المللی دارد. اگر شما طرفدار سبک اکسپرسیونیسم یا نمادگرایی باشید بازدید از موزه مانش یکی از برجسته ترین نقاط سفر شما به نروژ خواهد بود. این موزه محل نگهداری برخی از مشهورترین آثار او می باشد و همچنین با بازدید از آن می توان با نحوه نگرش این هنرمند آشنا شد. او موزه در ماه مه 1963، 100 سال پس از تولد هنرمند افتتاح شد. مانش نقش مهمی در تاسیس و برپایی این موزه داشت، او ایده خود را با مدیر موزه ملی بیان کرد و پس از مرگش نیز بخش اعظمی از آثار خود را به شهر اسلو اهدا کرد.

موزه هنر استاوانگر | Stavanger Art Museum

امروزه موزه استاوانگار یکی از برترین گالری های هنری کشور نروژ است و بیش از 2600 قطعه هنر در آن نگهداری می شود. این موزه در هنگا شروع به کار خود بسیار کوچک بود و هدف از تاسیس آن ایجاد یک مجموعه هنری و پرورش عشق به هنر در مردم بود. تاسیس آن در سال 1865 میلادی از طریق جامعه محلی هنر استاوانگار انجام شد. امروزه موزه بزرگترین مجموعه نروژ لارس هرترویگ و تعداد زیادی از نقاشی های کیتی کیلند، دختر جانسز کیلند، نخستین رئیس جامعه هنر نروژ را نگهدار می کند. علاوه بر آثار هنری خود بنای موزه نیز بسیر دیدنی است، در کنار هم قرار گرفتن این دو عامل باعث شده تا این موزه بسیار دیدنی شود و ارزش اختصاص دادن یک بعد از ظهر از زمان سفر را به خود داشته باشد.

گالری اف 15 | Galleri F 15

این گالری اولین مورد از این دسته گالری ها در کشور نروژ می باشد. گالری شماره 15 از برترین گالری های هنری کشور نروژ می باشد که در سال 1966 افتتاح شده است و از آن زمان تا کنون توانسته است برترین موزه هنرهای معاصر در این کشور باشد. گالری با هدف نشان دادن کارهایی که هنرمندان معاصر انجام میدهند تا سعی کنند دنیا یی را در آن زندگی می کنیم تفسیر کنند، احداث شده است. تمرکز اصلی گالری بر روی هنرمندان جوانی است که نقاشی را به عنوان رسانه خود انتخاب کرده اند و دارای توازنی برابر بین کارهای نروژی و بین المللی است. تقریبا برای هر بازدید کننده ای که به این گالری مراجعه کند چیزی برای لذت بردن وجود دارد.

موزه هنر تروندهایم | Trondheim Kunstmuseum

از سال 1867 که موزه هنر تروندهایم افتتاح شد تبدیل به بخش مهمی از هویت این شهر شد. این مجموعه امروزه شامل حدود 5000 اثر هنری است که منعکس کننده شرایط سیاسی و فرهنگی 150 سال گذشته است. تمرکز اصلی این مورد از برترین گالری های هنری کشور نروژ بر روی هنرهای تجسمی نروژی ها متعلق به قرن 19 میلادی تا به امروز است. البته در موزه هنر تروندهایم یک مجموعه بزرگ از آثار هنرمندان دانمارکی و بین الکللی متعلق به قرن بیستم وجود دارد. موزه هنر Trondheim در ایجاد علاقه به هنر نقاشی در نروژ و خارج از کشور نقش مهمی ایفا کرده است.

موزه هنرهای مدرن | Astrup Fearnley Museum

در سال 2012 موزه هنرهای مدرن Astrup Fearnley به ساختمان جدیدی در اسلو نقل مکان کرد که طراح آن Renzo Piano معمار مشهور بود. این مجموعه شامل می شود که شامل آثار هنرمندان مهشهوری مانند Damien Hirst، Anselm Kiefer و Jeff Koons می شود و یکی از مهمترین و گسترده ترین مجموعه های خصوصی نروژ در هنر معاصر است.

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2047

به "برترین گالری های هنری کشور نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین گالری های هنری کشور نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید