برنامه فدراسیون فوتبال برای پیگیری پرونده شکایت ویلموتس تعیین شد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی در نخستین کار گروه ویژه مسولان ورزش و کارشناسان حقوقی درباره شکایت فدراسیون فوتبال از رای فیفا درباره سرمربی سابق تیم ملی به دادگاه عالی ورزش بیان نمود: فدراسیون فوتبال بلافاصله پس از دریافت رای اولیه، اقدامات لازم را در یک فرآیند منسجم آغاز کرد. به این شکل که درخواست مربوط به دریافت گراندز رای به فیفا با قید فوریت ارائه شد و همچنین متعاقبا مراتب شکایت به این رای به دادگاه عالی ورزش در دستور کار قرار خواهد گرفت.

برنامه فدراسیون فوتبال برای پیگیری پرونده شکایت ویلموتس تعیین شد

وی ادامه داد: با بررسی های به عمل آمده و بر اساس گزارش های تیم حقوقی فدراسیون، متاسفانه در آن مقطع زمانی مربوط به قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال، فیفا پرداخت مطالبات فدراسیون را انجام نداده است. در آن دوره، مدیریت وقت فدراسیون فوتبال همزمان با عقد قرارداد با ویلموتس، با ارسال نامه ای به فیفا خواهان دریافت مطالبات فدراسیون بوده است تا نسبت به پرداخت حق الزحمه نامبرده درموعدهای مقرر اقدام کنند.

نبی افزود: فدراسیون فوتبال نهادی است که با برگزاری مسابقات در رده های مختلف ملی کسب درآمد می کند. آنچه فدراسیون عرضه می کند فوتبال است و نمایش آن بین مخاطبان. فدراسیون فوتبال و باشگاهها بنکدار نیستند که برای مثال کالا بفروشند و کسب درآمد کنند. از آنجاییکه فدراسیون فوتبال و اعضایش تحت تحریم خزانه داری آمریکا OFAC قرار نداشته و ندارند عدم همکاری بخش مالی فیفا در آن دوره درباره پرداخت مطالبات فدراسیون و باشگاهها (حتی به اشخاص ثالث) باعث بروز مسائل عدیده برای فوتبال کشور شد. مضافا با اینکه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از سال 1948 میلادی عضو قدیمی فیفا می باشد و صرفا یک نهاد ورزشی مستقل است که علی القاعده هیچ گونه ارتباطی با تحریم های بین المللی ندارد و مشمول هیچ یک از موارد آن نمی باشد و قویا انتظار داریم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا وفق پاراگراف 2 از ماده 4 اساسنامه فیفا نسبت به رفع این معضل نزد خزانه داری آمریکا اقدام کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: خوشبختانه با اجماع اجرا شده در روزهای گذشته همگان به دنبال یک هدف مهم و آن هم شکستن رای غیرعادلانه فیفا هستند. این نگاهی است که مطالبه مردم و اهالی ورزش کشورمان است و بر این اساس از همه ظرفیت ها در این جهت استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد: از حضور کارشناسان حقوقی در نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان، بازرسی کل کشور، مشاوران حقوقی بین الملل و همچنین سایر نهادهای زیربط در این جهت نهایت سپاس را داریم و خرسندیم این اجماع در این مرحله حساس و خطیر شکل گرفته است. همکاران ارجمند در رسانه های گروهی هم در این مقطع حیاتی هم مثل گذشته مددرسان ورزش و فوتبال کشور هستند.

دبیرکل فدر اسیون فوتبال افزود: شکی نیست در زمانی به سر می بریم که به دلیل گستردگی ارتباطات، کلیه اخبار در سطح جهانی رصد می شوند و بر این اساس چگونگی ارائه اطلاعات به افکار عمومی به جهت حساسیت موضوع و آگاهی طرف مقابل بسیار بسیار مهم است. می دانیم و می دانید که کلمه به کلمه صحبت های ما در خارج از کشور بازتاب دارد و حتی منابع غیر رسمی هم در این باره مورد استناد قرار می گیرند.امیدواریم در یک فضای همراه با آرامش شاهد طی جهت و احقاق حق فوتبال و ورزش کشورمان باشیم.

نبی افزود: نقشه راه و برنامه زمابندی مربوط به شکایت به رای غیرمنصفانه و پیگیری ویژه آن در دادگاه عالی ورزش تدوین شده و فدراسیون همپا با سایر نهادهای زیربط با همه توان در این جهت پیش خواهد رفت. به طور حتم با تقویت کامل تیم حقوقی تلاش می کنیم در این مقطع زمانی به خواست به حق فدراسیون و جامعه ورزش کشورمان در ابطال رای ناعادلانه دست یابیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3570

به "برنامه فدراسیون فوتبال برای پیگیری پرونده شکایت ویلموتس تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه فدراسیون فوتبال برای پیگیری پرونده شکایت ویلموتس تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید