بروز پیک ششم با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی متصور است

به گزارش مجله نماشو، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با بیان اینکه کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور نگران کننده است؛ گفت: بروز پیک ششم بیماری در کشور متصور است و برای همین ضروری است در کنار مراجعه به مراکز واکسیناسیون اهتمام جدی در رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی داشته باشیم.

بروز پیک ششم با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی متصور است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در بیست و سومین نشست این قرارگاه که با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل وزارت کشور برگزار گردید، با اشاره به اینکه خوشبختانه فرایند مدیریت بیماری کرونا درکشور با توجه به واکسیناسیون سراسری از شرایط مناسبی برخوردار است، گفت: در نشست امروز قرارگاه، موضوعات مختلفی از جمله موضوع برطرف محدودیت ها، به این شکل که محدودیت های کرونایی، به صورت هوشمند برداشته گردد، آنالیز شد.

وی اضافه نمود: در این خصوص سامانه ای برای اجرا در چند استان کشور طراحی شده که این پلتفرم آماده شده و همه مراکز باید به این نرم افزار وصل شوند که با توجه به وقفه ای که درخصوص اتصال بعضی از مراکز پیش آمده، اجرای طرح با قدری تاخیر روبرو شده است و مقرر شد، برای اتصال همه مراکز، پیگیری های منجر به نتیجه دنبال گردد.

وحیدی توضیح داد: با اتصال همه مراکز این پلتفرم هوشمند به صورت آزمایشی در چند استان در مرحله اول اجرا و سپس به کلیه استان های کشور تعمیم داده می گردد.

وزیر کشور در مورد دستور کار دوم جلسه امروز که مربوط به اصناف و ادارات بود؛ گفت: مقرر شد که فعالیت اصناف به خصوص بخش مواد غذایی منوط به تزریق واکسن باشد و این موضوع به شکل دقیق کنترل و نظارت می گردد.

وی ادامه داد: با همکاری اصناف و وزارت بهداشت و کنترل فهرست حدود سه میلیون نفر عزیزانی که در اصناف حضور دارند، آنهایی که وزارت بهداشت تایید می نماید که واکسینه شده اند؛ مجوز فعالیت خواهند شد.

دکتر وحیدی از همه فعالان اصناف درخواست کرد که نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه وزارت بهداشت با ظرفیت های ایجاد شده آمادگی تزریق روزانه تا سه میلیون دوز واکسن دارد؛ گفت: واکسن به اندازه کافی در کشور موجود است و برای همین از کسانی که تا به امروز واکسن دریافت ننموده اند، درخواست می کنیم هر چه سریعتر به مراکز و پایگاه های واکسیناسیون مراجعه نمایند.

وی اضافه نمود: تا الان نزدیک 51 درصد عزیزان بخش اصناف واکسینه شده اند که کافی نیست و باید مابقی فعالان دیگر این بخش واکسینه شوند.

وزیر کشور نسبت به فرصت زمانی موجود هم برای واکسینه شدن اصناف گفت: اصناف تا سرانجام مهرماه برای انجام این کار فرصت دارند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا درخصوص بازگشایی مدارس هم گفت: برای واکسیناسیون دانش آموزان وزارت بهداشت آمادگی بالایی دارد و با همکاری وزارت آموزش و پرورش حدود 570 پایگاه واکسیناسیون ایجاد شده است که دانش آموزان عزیز کشور با تزریق واکسن بتوانند کار آموزش و تحصیل شان را انجام دهند.

دکتر وحیدی در مورد اثربخشی واکسن ها هم گفت: بحمدا... باید با افتخار گفت که واکسن های فراوری شده در داخل در ارزیابی ها بسیار خوب خود را نشان داده اند و برای همین تمایل بالایی برای استفاده از واکسن های داخلی در استان های مختلف کشور وجود دارد.

وی اضافه نمود: واکسن های وارداتی هم اثربخشی بالایی دارند و برای همین مردم عزیز کشورمان با اطمینان خاطر نسبت به تزریق هر دو دوز واکسن برای حفظ سلامتی و ایمنی عمومی اقدام نمایند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اظهار این که یکی از موضوعات نگران نماینده، کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی است؛ گفت: طبق آخرین گزارش ها اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به رقم 45 درصد رسیده است که کاملا نگران نماینده است.

وحیدی در همین خصوص گفت: بروز پیک ششم با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی کاملا متصور است و نگرانی وجود دارد.

وزیر کشور با درخواست از مردم عزیز کشورمان درخصوص رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامتی عمومی و جلوگیری از بروز پیک ششم بیماری، گفت: اگر مراقبت نکنیم حتما وارد پیک ششم می شویم و این مساله آثار سوئی خواهد داشت.

وی اضافه نمود: شرایط استان ها هم مورد آنالیز واقع شد و استان هایی که شرایط مساعدی ندارند تاکید شد که مراقبت بیشتری نمایند و البته باید گفت که استان هایی که از پیک بیماری گذر نموده اند هم باید مراقبت های لازم را انجام دهند.

وحیدی در سرانجام خاطر نشان کرد: البته امید داریم با تسریع در فرایند واکسیناسیون و بعلاوه رعایت پروتکل های بهداشتی ورود به پیک ششم را شاهد نباشیم و این امر نیازمند همراهی و مشارکت همه جانبه مردم است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2266

به "بروز پیک ششم با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی متصور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروز پیک ششم با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی متصور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید