به ازای چند دستگاه خودرو یا موتورسیکلت تولیدی، باید یک دستگاه فرسوده از رده خارج گردد

به گزارش مجله نماشو، طرح الحاق یک تبصره به ماده 8 قانون هوای پاک در جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس آنالیز شد و اعضای کمیسیون پیشنهاد کردند که به ازای چند دستگاه خودروی تولیدی یا موتورسیکلت، یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فرسوده از رده خارج گردد که کلیات این بحث مورد موافقت اعضای کمیسیون نهاده شد.

به ازای چند دستگاه خودرو یا موتورسیکلت تولیدی، باید یک دستگاه فرسوده از رده خارج گردد

ولی ملکی در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز (یکشنبه، 11 شهریور) کمیسیون، طرح الحاق یک تبصره به ماده 8 قانون هوای پاک آنالیز شد و اعضای کمیسیون پیشنهادات مختلف خود را مطرح کردند که یکی از پیشنهادات بر این اساس بود که به ازای چند دستگاه خودروی تولیدی یا موتورسیکلت، یک خودرو یا موتورسیکلت فرسوده از رده خارج گردد که کلیات این بحث مورد موافقت اعضای کمیسیون نهاده شد اما مقرر شد برای آنالیز جزئیات، یک گروه کارشناسی بعد از آنالیز های لازم گزارش های خود را ارائه کند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بخش دیگری از جلسه، سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا گزارشی درباره عملکرد این سازمان به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه داد و سئوالات نمایندگان از رئیس بورس کالا مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از مباحث مطرح در نشست کمیسیون صنایع و معادن با مدیرعامل بورس کالای ایران، در خصوص نحوه کنترل عملکرد کارگزاران در بورس و چگونگی معین قیمت پایه فروش محصولات بود؛ همچنین علت توقف عرضه در یک مقطع زمانی کوتاه در بورس کالا مورد آنالیز نهاده شد.

ملکی گفت: مقرر شد در آینده نیز برای ارتقاء عملکرد بورس کالا، جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مسئولان بورس کالا برگزار گردد تا اهداف و برنامه های این بورس در آینده تبیین گردد.

وی ادامه داد: همچنین لایحه عضویت سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی در نشست کمیسیون صنایع و معادن مطرح شد و نظرات نمایندگان و کارشناسان در این رابطه مورد آنالیز نهاده شد و مقرر شد در جلسات بعدی بحث ها پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2449

به "به ازای چند دستگاه خودرو یا موتورسیکلت تولیدی، باید یک دستگاه فرسوده از رده خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به ازای چند دستگاه خودرو یا موتورسیکلت تولیدی، باید یک دستگاه فرسوده از رده خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید